BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Relacja Andrzeja Kudelskiego z Festiwalu Piosenki, Teatru, Tańca i Plastyki w Łęcznej

Wszystkie występy podczas Festiwalu były bardzo fajne, brały w nich udział zespoły z Polski i z zagranicy (z Węgier) – tańczyli,  śpiewali,  grali na instrumentach takich jak: gitara, bębny, tamburyn.

Była wystawa naszych prac wykonanych przez uczestników z pracowni: muzycznej, stolarskiej, plastycznej, kulinarnej oraz z innych warsztatów. Uczestnicy poszczególnych pracowni wykonali na tę wystawę kalendarze, prace w drewnie i prace krawieckie oraz wyroby kulinarne.

Bardzo mi się podobał występ zespołu z Węgier w tańcu nowoczesnym.

Festiwal odbył się w jednej ze szkół w Łęcznej u Pana Grzesiuka.

Były Msze św. w dwóch kościołach, wszyscy modlili się w intencji uczestników festiwalu. Łukasz pięknie grał, a grupa z Warszawy przedstawiła taniec z lampami na początku Mszy.

Po przyjściu z kościoła był koncert galowy oraz rozdanie nagród.

Obiady były bardzo smaczne i obsługa bardzo dobra. Poznałem nowych kolegów.

Wystąpiłem w zespole bębnowym z kolegami, koleżanką i Panem Jackiem, naszym instruktorem – grałem na tamburynie. Przyznano nam nagrodę Prezydenta RP – aparat fotograficzny i puzzle przedstawiające Pałac Prezydencki. Cieszę się że Pan Prezydent dał nagrody na festiwal.

Jestem w warsztacie a nasze stowarzyszenie robi tak udaną imprezę jaką jest festiwal. Trzeba się napracować aby przyjąć tyle gości i znać języki aby rozmawiać z gośćmi po ukraińsku czy angielsku. Pani Maria rozmawia po rosyjsku a Pani Kasia po angielsku i do grup węgierskich mówiła po angielsku.

Dziękuję naszym instruktorom, że pomagają Pani Marii, ona była chora i pracowała  a nikt nie wierzył tak fajnie wyglądała.

Na festiwalu byli też rodzice i na dyskotekę upiekli dużo ciasta było bardzo smaczne.

Andrzej Kudelski

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies