BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Błękitny baner z napisem Szkoła Dostępności Cyfrowej i logotypami Unijnymi oraz organizatorów

Rekrutacja do Projektu: Systemowe Kształcenie Specjalistów i Specjalistek ds. Dostępności Cyfrowej

Ministerstwo Cyfryzacji wraz z Partnerem Projektu – firmą Certes Sp. z o.o. realizuje projekt „Systemowe kształcenie specjalistów i specjalistek ds. dostępności cyfrowejFERS.03.02-IP.03-0001/24 w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 Oś priorytetowa III Dostępność i usługi dla osób z niepełnosprawnościami Działanie 03.02 Dostępność cyfrowa.

„Szkoła Dostępności Cyfrowej” jest jednym z zadań realizowanych w projekcie.

Celem Projektu jest wykwalifikowanie Specjalistek i Specjalistów w zakresie dostępności cyfrowej. Projekt przyczyni się do ograniczenia barier w dostępie do treści i zasobów cyfrowych, a tym samym zwiększy możliwości korzystania z nich przez wszystkie grupy użytkowników.

Adresaci projektu

Do udziału w Projekcie zapraszamy pracowników podmiotów publicznych, przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz osoby z wykształceniem ponadpodstawowym (zwłaszcza osoby, które ukończyły kształcenie w zawodzie technik programista lub technik informatyk). Wspólnie możemy przyczynić się do zwiększenia dostępności cyfrowej i integracji osób z niepełnosprawnościami w Polsce.

Tematyka szkoleń (do wyboru)

W ramach projektu oferujemy szkolenia, które pozwolą uczestnikom zdobyć kwalifikacje rynkowe (funkcjonujące w Zintegrowanym Systemie Kwalifikacji) w obszarach, takich jak:

  • Wykorzystywanie standardu WCAG (Web Content Accessibility Guidelines) przy tworzeniu i dostosowywaniu stron internetowych – Zdobądź umiejętność dostosowywania stron internetowych, aby były w pełni dostępne dla osób z różnymi potrzebami,
  • Wykorzystanie standardu WCAG przy tworzeniu i dostosowywaniu aplikacji mobilnych – Naucz się, jak tworzyć i optymalizować aplikacje mobilne, aby były dostępne dla każdego użytkownika. Dzięki tej umiejętności możesz odpowiadać na rosnące zapotrzebowanie na bardziej dostępne rozwiązania cyfrowe w świecie mobilnym,
  • Audytowanie dostępności stron internetowych zgodnie ze standardem WCAG – Jako audytor dostępności stron internetowych, zdobędziesz wiedzę, która pozwoli Ci profesjonalnie oceniać zgodność stron z międzynarodowymi standardami,
  • Audytowanie dokumentów cyfrowych w oparciu o standard WCAG Naucz się audytować dokumenty cyfrowe pod kątem dostępności i wskazywać konkretne rozwiązania problemów. Zostań ekspertem, który pomaga   poprawiać jakość swoich materiałów cyfrowych,
  • Projektowanie i prowadzenie badań dostępności informacji elektronicznej z udziałem użytkowników-testerów z indywidualnymi potrzebami – Zdobądź umiejętności organizowania badań dostępności i współpracy z testerami o zróżnicowanych potrzebach. Dzięki temu będziesz w stanie dostarczać rzetelne analizy i rekomendacje, poprawiając dostępność i użyteczność cyfrowych produktów.

Korzyści z udziału w projekcie

Uczestnictwo w programie to nie tylko szansa na rozwój, ale także szereg korzyści, które ułatwią Ci osiągnięcie celu:

  • Bezpłatne szkolenie i egzamin z wybranego tematu – Zainwestuj w siebie bez ponoszenia kosztów! Otrzymasz profesjonalne szkolenie oraz certyfikat potwierdzający Twoje umiejętności, co znacząco zwiększy Twoje szanse na rynku pracy. 
  • Kursy dostępne na terenie całej Polski – Niezależnie od tego, gdzie mieszkasz, masz dostęp do naszych kursów w dogodnej lokalizacji. Ucz się tam, gdzie Ci wygodnie i rozwijaj swoje kompetencje bez przeszkód.
  • Zakwaterowanie, wyżywienie i zwrot kosztów dojazdu – Skup się wyłącznie na zdobywaniu wiedzy. Zapewniamy pełne wsparcie logistyczne, pokrywając koszty zakwaterowania, wyżywienia i dojazdu, abyś mógł w pełni skorzystać z oferty bez obaw o dodatkowe wydatki.   

Dzięki udziałowi w projekcie Uczestniczki i Uczestnicy będą gotowi do realizacji działań związanych z dostępnością cyfrową. Projekt przyczyni się do ograniczenia zjawiska wykluczenia cyfrowego, prowadząc jednocześnie do zwiększenia integracji społecznej i poprawy kapitału społecznego.

Etapy rekrutacji

  1. Zarejestruj się na Platformie Szkoły Dostępności Cyfrowej
  2. Prześlij niezbędne dokumenty – Po rejestracji, wgraj wymagane dokumenty, aby potwierdzić swoje uprawnienia do uczestnictwa.  
  3. Przejdź ocenę merytoryczną i wypełnij test wiedzy – Pozwoli nam ocenić Twój aktualny poziom wiedzy i dostosować szkolenie.  
  4. Weź udział w szkoleniu – Znajdź najlepszy dla siebie terminy i lokalizację szkolenia. Zrealizuj szkolenie.  
  5. Podejdź do egzaminu – Po zakończonym szkoleniu przystąp do egzaminu, aby uzyskać kwalifikację zawodową.  
  •  

Koordynatorzy

W razie pytań, skontaktuj się z Koordynatorem:

Dokumenty do przeczytania

Poniżej znajdziesz listę dokumentów istotnych przy rekrutacji i podczas uczestniczenia w projekcie.

Uwaga! To są dokumenty, z którymi warto się zapoznać, ale nie służą do wypełniania. Zgłosić się możesz za pomocą formularza online na platformie rekrutacyjnej.

Ewa Patej-Trojanowska
Koordynator projektów 
 
Certes Sp. z o.o. | ul. Hafciarska 11 | 04-704 Warszawa
NIP 5213445303 | REGON 141029299 | KRS 0000283010
Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies