BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Portret zdjęciowy Marka Miszczaka

Redaktor naszego portalu w gronie artystów

W niedzielę 28. II. 2016 r. o godz. 11.45 w kawiarni „Pożegnanie z Afryką” miało miejsce spotkanie poetyckie pt. „Czytanki u Czechowicza. Zimowe uroki”.

Była to kolejna impreza z cyklu wieczorów literacko-muzycznych, od lat organizowanych w tym miejscu przez animatorkę Hannę Olszewską.

Wiersze Marii Konopnickiej, Ewy Szelburg-Zarembiny, Józefa Czechowicza oraz Alicji Barton i Zygmunta Marka Miszczaka czytały dzieci: Kuba Basak, Krzyś Basak, Patrycja Głaczkowska, Dominik Jarosławski, Zosia Lutek, Marysia Lutek, Bartek Skałecki oraz Kajetan Zygmunt.

Prezentacja utworów (w większości związanych z Lubelszczyzną) artystów przeplatana była występem muzycznym Anny Banczarowskiej (śpiew) i Krzysztofa Baszaka (gitara i śpiew), którym akompaniowała Alicja Baszak (ukulele). Ta angażująca twórcze – dziecięce i dorosłe – talenty impreza wyraziła najpiękniej, jak to było możliwe, tęsknotę uczestników za zimą.

Nie zabrakło niespodzianek, do których należał wspólny występ muzyczny małych aktorów recytujących poezję Alicji Barton oraz pełna ekspresji interpretacja wiersza Józefa Czechowicza pt. „Uroki zimy” w wykonaniu Andrzeja Samborskiego. Spotkanie przygotowane zostało wspólnie z Muzeum Literackim im. J. Czechowicza.

ZMM

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies