BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

„Razem Możemy Więcej” – czyli co się działo na Autodromie w Biłgoraju

To już siedemnasty raz, jak Stowarzyszenie Integracyjno-Rehabilitacyjne Osób Niepełnosprawnych  „SIRON”  zorganizowało zawody sportowe pod nazwą „Razem Możemy Więcej” na Autodromie w Biłgoraju.

 Tegoroczna edycja odbyła się dnia 28. sierpnia 2021 roku i miałam ten zaszczyt osobiście obserwować zmagania sportowe osób z niepełnosprawnością i nie tylko. Osobą prowadzącą i organizatorem był Jarosław Stelmach – Zastępca Prezesa Zarządu Stowarzyszenia SIRON.

Pierwszą konkurencją był wyścig na wózkach inwalidzkich „Kryterium Asów”

W kategorii paraplegia mężczyzn niekwestionowanym zwycięzcą okazał się Ryszard Stawiarski z Chełma, dobrze mi znany z akcji „Palę Gumę W Ważnej Sprawie” (o wydarzeniu przeczytać można: (Chełm – pale gumę w ważnej sprawie) i ( Wariaci granic nie znają). Pan Ryszard przyjechał z asystentem, Mateuszem Pizoniem, który działa na rzecz osób z niepełnosprawnością w Fundacji Votum i zajmuje się też uzyskiwaniem odszkodowań od sprawców wypadków i rent dla poszkodowanych. 

Miejsce drugie zajął Tomasz Wójcik z Lublina, a trzecie: członek Stowarzyszenia SIRON, Mirosław Litwińczuk.

W kolejnej grupie, dla mężczyzn z tetraplegią, najlepszy okazał się Piotr Nowak. Na drugim miejscu uplasował się Mirosław Abramek, a miejsce kolejne zajął Waldemar Danik.

Oprócz tych dwóch konkurencji odbył się wspólny bieg integracyjny dla wszystkich chętnych, który wygrała Dorota.

Po tak dużym wysiłku przyszedł czas na odpoczynek, posiłek  i rozmowy zakulisowe.

Najedzeni i pełni nowych sił zawodnicy stanęli do dalszych zawodów m.in. rzutu piłką do kosza. Jednym z uczestników był burmistrz Biłgoraja – pan Janusz Rosłan. Chcąc na równi konkurować z pozostałymi uczestnikami, rzucał piłką siedząc na wózku inwalidzkim. To się nazywa uczciwa zabawa, w której każdy ma równe szanse wygrania.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Po dobrej zabawie nastąpiła chwila oficjalna: moment gratulacji, rozdania pucharów i nagród rzeczowych. Zaszczytna rola udekorowania zwycięzców przypadła pani Agnieszce Dubiel – Zadworna, Prezes Zarządu Stowarzyszenia SIRON.

Wśród nagrodzonych znalazła się też  pani Maria Mulawa – Członek Zarządu i jednocześnie Skarbnik Stowarzyszenia SIRON.

Po zakończeniu uroczystości był czas na wspólną fotografię oraz moment na radość i łzy wzruszenia. Emocje, zanim opadły, uwieczniłam na swoich fotografiach.

Organizatorzy zaprosili też wszystkich chętnych na spotkanie integracyjne z poczęstunkiem do jednej z restauracji na terenie Biłgoraja. Sama mogłam doświadczyć niesamowitej gościnności Stowarzyszenia SIRON.  Dodatkowo zaopiekowali się mną, za co bardzo dziękuję 😀 pan Ryszard Stawiarski wraz z  panem Mateuszem. Wspólna zabawa trwała bardzo długo, ale trzeba było wracać do Lublina, przygotować zdjęcia i napisać relację 😀

Opatrzność sprawiła, że przy moim stoliku siedzieli mieszkańcy Lublina, którzy chętnie podwieźli mnie do domu. Serdecznie dziękuję za to Państwu Wójcikom z osiedla Czuby.

Dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób mi pomogli i do zobaczenia za rok. Niech Pan Bóg Wam błogosławi.

Tekst i zdjęcia: Magdalena Smyl 😀

Materiał powstał w ramach projektu “Promowanie aktywności osób niepełnosprawnych w różnych dziedzinach
życia społecznego i zawodowego” realizowanego w okresie 01.06.2021 – 10.12.2021 r. przez Lubelskie Forum Organizacji Osób Niepełnosprawnych – Sejmik Wojewódzki ze środków Województwa Lubelskiego.

UWAGA: Kopiowanie, skracanie, przerabianie, wykorzystywanie fotografii i tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.niepelnosprawnilublin.pl, w innych mediach lub innych serwisach informacyjnych wymaga zgody redakcji.

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies