BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Kolista grafika z niebieskimi brzegami na których jest napis “warsztaty terapii zajęciowej, Międzyrzec Podlaski”. W środku koła grafika ludzika na wózku inwalidzkim. Wokół ludzika rozciąga się czerwona lina układająca się w kształt serca.

Rajd rowerowy osób z niepełnosprawnością

20 maja 2015 r. uczestnicy WTZ Koło w Międzyrzecu Podlaskim wzięli udział w Integracyjnym Rajdzie Rowerowym Osób Niepełnosprawnych. Rajd rozpoczął się w miejscowości Jabłoń. Trasa prowadziła malowniczymi terenami do Krainy Rumianku w Hołownie.

Głównym celem rajdu było propagowanie aktywności wśród osób z niepełnosprawnością oraz ukazanie zalet turystyki rowerowej. Ważnym aspektem imprezy była współpraca i integracja środowiska warsztatów terapii zajęciowej z terenu powiatów bialskiego, parczewskiego i radzyńskiego. Dodatkowo podczas jazdy uczestnicy poznali walory turystyczne i przyrodnicze naszego regionu. Na mecie, w Krainie Rumianku uczestnicy imprezy mieli przyjemność odpocząć, zintegrować się podczas wspólnego ogniska, pieczenia kiełbasek i słodkiego poczęstunku.

 Rajd rowerowy dostarczył wiele nowych doświadczeń, rozbudził ciekawe zainteresowania zachęcając tym samym do uprawiania sportu oraz aktywnych form spędzania wolnego czasu.

Organizatorzy imprezy:

  • Warsztat Terapii Zajęciowej w Kolembrodach przy GOPS w Komarówce Podlaskiej
  • Warsztat Terapii Zajęciowej przy PSON w Międzyrzecu Podlaskim
  • Warsztat Terapii Zajęciowej Caritas Diecezji Siedleckiej w Parczewie
  • Warsztat Terapii Zajęciowej przy GOPS w Wisznicach

Sponsorzy:

  • Bank Spółdzielczy w Radzyniu Podlaskim
  • Masarnia-Ubojnia ZEMAT w Wohyniu
  • Cukiernia „Markiza” M. Czuryło w Parczewie

 Hubert Juszczuk

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies