BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Radość w Janowicy

W wyniku rozstrzygnięcia I etapu konkursów: teatralnego, piosenki, literackiego i plastycznego – VIII Festiwalu Twórczości Chrześcijańskiej „Szukałem Was…” – Zakopane 2013 podopieczni PSOUU Łęczna – Warsztaty Terapii Zajęciowej w Janowicy zostali zakwalifikowani do udziału w festiwalu.

„Radość i miłość są skrzydłami wielkich przedsięwzięć.”

Jury zakwalifikowało do kolejnego etapu:

 • w kategorii teatr:
  1. Zespół „Pod Pretekstem” z Mszany Dolnej;
  2. „Wspólnota Młodego Misjonarza” z Zakopanego;
  3. „Koneser” z Cichego;
  4. „Figiel” z Łęcznej;
  5. „Na Górce” z Ropicy Polskiej;
  6. „Teatr Wygwizdanego Aktora” z Gorlic.
 • w kategorii  piosenka – soliści:
  1. Monika Bubniak z Gorlic;
  2. Gabriela Pyzik z Michałowic;
  3. Stanisław Zych z Kaczaków;
  4. Małgorzata Burdzel z Tarnobrzegu;
  5. Karolina Sypniewska z Kościelska;
  6. Martyna Kasprzycka z Zakopanego;
  7. Łukasz Lisek z Łęczna.
 • w kategorii plastyk:

na zgłoszonych do konkursu dwu uczestników, zakwalifikował się Marek Raćkowicz, uczestnik pracowni poligraficzno-introligatorskiej z pracą przedstawiającą obraz Matki Bożej Nieustającej pomocy.

Festiwal odbywa się pod patronatem ks. Kardynała Stanisława Dziwisza. Jest świętem młodości i kultury, organizowanym podczas Dni Zakopanego, które upamiętniają wizytę Ojca Świętego Jana Pawła II w Zakopanem i na Podhalu w czerwcu 1997 roku.

Festiwal odbędzie się w dniach 23-26 maja.

Organizatorem Festiwalu jest Burmistrz Miasta Zakopane przy współpracy zakopiańskich parafii, własnych jednostek kultury: Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Stefana Żeromskiego, Miejskiej Galerii Sztuki im. Władysława hr. Zamoyskiego i Biura Promocji Zakopanego, a także Ruchu Młodzieży Salwatoriańskiej.

Kolejny powód do radości to zakwalifikowanie się naszego Zespołu „Figiel” do udziału w Międzynarodowym Przeglądzie Teatrów Wspaniałych w Tczewie.

 Zespół nasz zaprezentuje jeden ze spektakli prezentowanych w Zakopanym. Zespoły zaproszone do udziału w Przeglądzie wybierał trzyosobowy zespół profesjonalistów. W tym roku zakwalifikowanych zostało 30 grup – z Polski i innych krajów.

Przegląd w Tczewie ma otwartą formułę. Służy integracji osób niepełnosprawnych z różnych środowisk i państw. Bazą dla takiej integracji będzie nieskrępowana zabawa, wyzwalanie w uczestnikach potrzeby tworzenia i prezentowania swojej twórczości.

“Budząc się każde­go dnia, wy­ruszasz w drogę.

Za­sypiając, możesz prze­liczyć prze­byte ki­lomet­ry

rozmów, zachwytów, kłopotów, roz­myślań.

Jeśli każde­go ran­ka wiesz, dokąd i dlacze­go tam chcesz dot­rzeć,

cze­ka cię ra­dość niena­darem­nej drogi.”

Nie będzie to daremna droga. Ta droga buduje, wzmacnia, daje siłę … .

Cieszymy się, ze możemy tam być i liczymy dni do wyjazdu.

Maria Lisek-Zięba

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies