BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Na pierwszym planie kobieta na wózku inwalidzkim, trzymająca smycz czarnego psa. Obok niej stoi inna kobieta w makijażu jokera oraz w kolorowej, wzorzystej sukience. Obie mają identyfikatory zawieszone na szyi. W tle inni ludzie idący.

Pyrkon 2024 – nowe atrakcje. Niewidzialna ulica, psi przewodnicy i wiele więcej!

Odliczanie do kolejnej edycji Festiwalu Fantastyki Pyrkon trwa. Już za niecałe 80 dni widzimy się na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

W międzyczasie w programie festiwalu pojawiają się kolejne doskonałe atrakcje. Wśród pojawiają się propozycje wykraczające poza magiczny świat i próbujące pokazać rzeczywistość z innej perspektywy.

Są nie tylko urocze, ale przede wszystkim bardzo pracowite. Na Pyrkonie będzie można z bliska zapoznać się z pracą psów przewodników. Ich codzienną pomoc osobom niewidomym przybliżą pracowniczki Fundacji Labrador Ania oraz Sabina, a także Tina oraz Coffee – dwa psy przewodniki.

W ostatnim czasie zwiększyła się również pula zaproszonych gości ze Strefy Literackiej. Do grona prelegentów i prelegentek Pyrkonu 2024 dołączyli: Radek Rak, Agnieszka Miela i Ewa Kassala. Oprócz spotkania z autorkami i autorami na Pyrkonie będziecie mogli również wziąć udział w warsztatach animacji poklatkowej, a także posłuchać m.in. o ukrytych skarbach!

Czego oczekiwać po Pyrkonie 2024? Z całą pewnością wielu fantastycznych punktów programu! Jeden z nich poprowadzi Joanna Lamparska. Przygotuje ona prelekcję “Złoto i krew. Tajemnice ukrytych skarbów.” Nie da się ukryć, że jest idealną osobą do poprowadzenia tej atrakcji. Jej ogromne kompetencje, wiedza i szerokie zainteresowania sprawią, że niejednym zaskoczy uczestników prelekcji.

Dostępność dla osób z niepełnosprawnościami

Organizatorzy zapewniają osobom z niepełnosprawnościami udogodnienia takie jak: kasa priorytetowa, darmowy wstęp dla asystenta osoby z niepełnosprawnościami, możliwość dotarcia na wózku do każdego pawilonu i każdej sali programowej, windy w każdym pawilonie, czy toalety dla osób z niepełnosprawnościami w pawilonach 5, 6A, 8, 10, 15 oraz w holu wschodnim.

Po bardziej szczegółowe informacje zapraszamy do zakładki Dostępny Pyrkon.

Pyrkon 2024 odbędzie się tradycyjnie w Poznaniu w czerwcu w dniach: 14-16.06.2024.

Bilety na wydarzenie oraz więcej informacji na temat festiwalu można znaleźć na stronie www.pyrkon.pl

  • Pakiet specjalny kosztuje 499 pln.
  • 3-dniowy bilet normalny – 279 pln
  • Piątek, bilet normalny – 109 pln
  • Sobota, bilet normalny – 219 pln
  • Niedziela, bilet normalny – 99 pln

Źródło: www.eska.pl

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies