BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Napis na plakacie: “ Start Lublin”

Puchar Polski w Goalball Lublin 2017 za nami

Wczorajszy dzień pod względem wrażeń sportowych dostarczył nam bardzo dużo emocji. Po meczu Polska – Czarnogóra polscy piłkarze zapewnili sobie awans do mundialu w Rosji. Żużlowcy Speed Car Motoru Lublin po raz drugi pokonali Stal Rzeszów i awansowali do Nice 1 Ligi. Natomiast lubelska drużyna goalball po fantastycznym finale pokonała drużynę z Wrocławia I 8 – 7 zdobywając Puchar Polski w Goalaball.

Mecz finałowy był bardzo wyrównany, drużyna z Dolnego Śląska prowadziła w pierwszej połowie, o wygranej zadecydowała ósma bramka Marka Mościckiego z Lublina, który jednocześnie został królem strzelców.

Mężczyzna na wózku inwalidzkim jest po lewej stronie i trzyma w ręce mikrofon. Naprzeciwko niego stoi grupa mężczyzna. Wszyscy są na sali gimnastycznej.

W walce o 3 miejsce padł wielki grad bramek i ostatecznie drużyna z Katowic pokonała drużynę z Bierutowa 19-16. W meczu o 5 miejsce młoda, perspektywiczna drużyna z Lasek pokonała Bydgoszcz 13:3. Debiutanci z Krakowa nie dali rady pokonać drużyny z Wrocławia II (8:18), ale zaprezentowali się bardzo dobrze.

Dziękujemy wolontariuszom z Centrum Kultury Sportu UMCS za pomoc przy organizacji zawodów.

Puchar Polski został zorganizowany przez Integracyjne Centrum Sportu i Rehabilitacji „Start” w Lublinie na zlecenie Polskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych „Start”. Impreza została dofinansowana ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Gminy Lublin i Województwa Lubelskiego.

Trzech mężczyzn jest na boisku. Jeden z nich leży na podłodze, a dwóch kuca. Jeden z nich trzyma piłkę w ręce i ma opaskę na oczach.

Wyniki:

  1. Lublin
  2. Wrocław I
  3. Katowice
  4. Bierutów
  5. Laski
  6. Bydgoszcz
  7. Wrocław II
  8. Kraków

Agnieszka Zańko
Integracyjne Centrum Sportu i Rehabilitacji „Start”
Al. Piłsudskiego 22
20 – 011 Lublin
tel. 81 743 72 83

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies