BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Logo Stowarzyszenia Krok za krokiem

Puchar Polski Boccia w Zamościu

W dniach 23-26 kwietnia 2015r w Hali Sportowej Zespołu Szkół Nr 6 w Zamościu przy ulicy Kalinowej 5a odbędzie się Ogólnopolski Turniej Boccia im. Tomka Kłosa pierwszego zawodnika BC3 w Polsce.

Celem imprezy jest popularyzacja tego sportu dla osób z niepełnosprawnością w kraju ,a także integracja środowiska. zawodnicy będą walczyć o „Puchar Polski w Boccia”. W Zawodach indywidualnych jak i drużynowych. Wyniki zawodów wliczane będą do Narodowego Rankingu Boccia.

W turnieju będą rywalizować osoby z niepełnosprawnością z całej Polski m.in.: Poznania, Kielc, Zielonej Góry, Nowego Sącza, Bielska-Białej, Radomia, Warszawy, Lublina i Zamościa.

Zawody organizowane są w ramach Ogólnopolskiej Ligi Boccia realizowanej przez Polską Federację Boccia Niepełnosprawnych.

Organizatorami Turnieju są Aktywny Klub Sportowy Osób Niepełnosprawnych „Krok Za Krokiem” w Zamościu oraz Stowarzyszenie Sportowo Rehabilitacyjne „Start” w Poznaniu.

Współorganizatorami są: Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za Krokiem” w Zamościu i Zespół Niepublicznych Szkół Specjalnych „Krok Za Krokiem” w Zamościu.

Honorowy Patronat nad imprezą sprawuje Prezydent Miasta Zamość Pan Andrzej Wnuk.

Uroczyste rozpoczęcie zawodów planowane jest w piątek 24 kwietnia 2015 o godz.10:00

Koordynator Turnieju – Monika Naworol

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies