BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Grupa osób pozuje do zdjęcia na tle murowanego budynku.

Przygoda w Muzeum Wsi Lubelskiej

W dniu 18.09.2020 roku druga grupa uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Janowicy, placówki Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Łęcznej wybrała się na wycieczkę do Lublina do Muzeum Wsi Lubelskiej. 

Grupa osób stoi przed murowanym budynkiem. Są to mężczyźni i kobiety.

Blisko dwu godzinna wędrówka była bardzo wyczerpująca. W grupie było kilka osób z problemami w poruszaniu się, a ścieżki były wymagające, ale to nie przeszkodziło w pokonaniu trudności i dojściu do celu. Słoneczna pogoda sprzyjała spacerom, a przede wszystkim umożliwiła zwiedzanie. Pani przewodnik bardzo dokładnie przybliżyła wszystkim zainteresowanym historię muzeum i znajdujących się tam zabytków m.in. chatki i ich ówczesne wyposażenie, sklepiki, dworek, zagrody i wiele innych historii rodzin związanych z tymi budynkami.

Grupa osób stoi na trawie. Niektórzy patrzą w obiektyw. Za nimi stoi drzewo.

Dużą atrakcją dla zwiedzających były zwierzęta, które można było spotkać na łąkach jak np. kozy, krowy, kury i wiele innych. Każdy zadawał pytania, co było oznaką zainteresowania. Dziękujemy za miło spędzony czas na łonie natury.

Pięć osób siedzi na ławce przed budynkiem. Dwie kobiety patrzą w obiektyw.

Po krótkiej przerwie na regeneracje sił udaliśmy się w dalszą drogę

Grupa osób- kobiety i mężczyźni- stoi lub siedzi na schodach przed zamkiem.

W drodze powrotnej grupa zwiedziła dziedziniec zamku. Była również okazja do zdjęć pamiątkowych. Nie zabrakło również posiłku w pizzerii. Do wyboru 8 rodzajów pizzy, dla każdego starczyło. Chętni uczestnicy mogli również kupić sobie napoje. Była to okazja do sprawdzenia ich samodzielności i możliwości kupowania w takim miejscu. Z pełnymi brzuchami i z uśmiechem na ustach grupa wróciła do domu.

P.Maj
B.Sawicka
Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies