BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Na białym tle czarny napis Video News 7.2.

Przegląd wideo VideoNews 7.2 – z napisami i tłumaczeniem na PJM

Galeria Labirynt zaprasza serdecznie 9 kwietnia (w piątek) o godz. 18:00 do udziału w drugiej odsłonie 7. edycji VideoNews, w której zaprezentują się studenci i studentki z pracowni Filmu Eksperymentalnego Huberta Czerepoka (Akademia Sztuki w Szczecinie).

Filmy prezentowane w przeglądzie będą dostępne z polskimi napisami, a spotkanie z autorami i autorkami zostanie przetłumaczone na PJM Piktogram obrazujący tłumacza języka migowego.

VideoNews 7.2 to druga odsłona, siódmej edycji przeglądu wideo studentów i studentek uczelni artystycznych. 9 kwietnia zaprezentuje się z Pracowni Filmu Eksperymentalnego Huberta Czerepoka (Akademia Sztuki w Szczecinie). Tradycyjnie po pokazie odbędzie się dyskusja moderowana przez Jakuba Majmurka. Zarówno projekcje jak i dyskusje będą emitowane online w mediach społecznościowych Galerii Labirynt.

Pracownia Filmu Eksperymentalnego jest pracownią, w której studenci/studentki eksperymentują z formą filmową. Poprzez obraz ruchomy starają się odpowiadać na pytania o rolę sztuki we współczesnym społeczeństwie, o jej przyszłość. Interesuje ich poszukiwanie granic procesu twórczego w obszarze obrazu ruchomego, kina rozszerzonego. Eksperymentują z formami filmowymi oraz ze sposobami prowadzenia narracji filmowej. Ważne dla nich jest świadome i nowatorskie podejście do realizowanego tematu. Research poprzedzający każde ćwiczenie jest integralną częścią wszystkich realizowanych w Pracowni projektów. Obraz ruchomy jest tu traktowany jako metoda opisywania rzeczywistości oraz sposób zdobywania wiedzy o świecie.

Studenci i studentki z Pracowni Filmu Eksperymentalnego prowadzą dyskusje, organizują projekcje filmowe, realizują pracowniane projekty poza uczelnią.

Prowadzący: dr hab. Hubert Czerepok, mgr Teresa Otulak

Studentki i studenci: Tymon Biegański, Karolina Brzozowska, Zuzanna Fluder, Maja Jahn, Józef Jakacki, Szymon Janczy, Cezary Malinkiewicz, Filip Ossowski, Karolina Pyszko, Natalia Skorupa, Jan Sobaszek, Marta Sundmann, Elżbieta Wieland, Evgeniya Vladimirova

Tłumaczenie wydarzenia na PJM Piktogram obrazujący tłumacza języka migowego: Ewelina Lachowska

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies