BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Logo z napisem: Otwórzmy przed nimi życie,.

Projektowa mobilizacja i nauka

Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Łęcznej z wielkim rozmachem realizuje projekt „Super naturalnie – nie jestem sam ” w społecznościowym Programie drugiej edycji „Decydujesz, pomagamy”.

„Nauka jest niezmierzonym morzem dobrej wody.

Im więcej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony.”

„Super naturalnie – nie jestem sam”- to edukacja trzech grup społecznych. Wzajemna nauka, wymiana doświadczeń, dzielenie się umiejętnościami, przykład integrowania środowisk. Projekt zakłada 3 cykle – 2 dniowych warsztatów dla 34 osób niepełnosprawnych, 10 seniorów, 16 uczniów ze szkół powiatu łęczyńskiego.

Ludzie stoja na chodniku w grupie. W tle bus. Jest słonecznie

Projekt cieszy się dużym zainteresowaniem szkół, wzięło w nim udział więcej uczniów niż zakładał projekt. Biorą w nim udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Nadrybiu, Piasecznie, Dratowie, Gimnazjum Publicznego w Ludwinie, w sumie ponad 100 uczniów.

Dzieci są na srodku sali. Trzymają sie za reće. W tle instrumenty

„Każda sztuka jest naśladowaniem natury”

Zajęcia: muzyczne – nauka tańca, gra na instrumentach perkusyjnych;

Zajęcia ekologiczne – w sferze pozyskiwania surowców wtórnych, ochrony środowiska, wytwarzania podpałki do rozpalania w piecu, grillu, kominku.

Dzieci stoją grupowo przy stole. Pozują i uśmiechaja sie do zdjecia.

 Zajęcia prowadzone są  przez 3 trenerów.

Super naturalnie – nie jestem sam to wykorzystanie potencjału ludzkiego, surowców wtórnych, to korzyść w ochronie środowiska, działając, łącząc się z innymi nie jest się samotnym.

Kobiety stoją. Twraze mają ku sobie. W tle okna

Dziękujemy wszystkim którzy nas wspierali i kibicowali nam, a w szczególności paniom ze sklepu Tesco  w Łęcznej przy ul. Chełmskiej 29: Monice Cielebąk, Katarzynie Sażyńskiej, Agacie Lenarcik, Agnieszce Hijek. Szczególne podziękowanie dla pani Justyny Miskiewicz-Zoch za akcje wśród uczniów i mobilizowanie ich do zbierania rolek po papierze toaletowym ze szkół w Piasecznie, Dratowie, Ludwinie.

Maria Lisek-Zięba

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies