BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Grafika z logotypem "Biznes bez barier" oraz napisem "Daj się znaleźć na rynku pracy. Poznaj swoje największe atuty"

Projekt “Włączenie wyłączonych”: Specjalistyczne doradztwo zawodowe dla osób, które uzyskują orzeczenie o niepełnosprawności

Stowarzyszenie Czas Przestrzeń Tożsamość wspólnie z Biurem Osób Niepełnosprawnych, Ministerstwem Rodziny i Polityki Społecznej, Polską Organizacją Pracodawców Osób Niepełnosprawnych oraz Polskim Związkiem Głuchych realizuje projekt „Włączanie wyłączonych”. Działanie ma wspomóc osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności w aktywnym powrocie na rynek pracy. W ramach projektu testowane są trzy instrumenty wspomagania osób niepełnosprawnych.

Nowoczesne doradztwo zawodowe dla osób niepełnosprawnych

  • Uzyskaj rzetelne informacje o potrzebach lokalnego rynku pracy;
  • Daj sobie pomóc w ustaleniu Twoich preferencji, atutów i mocnych stron, na których zbudujesz swój potencjał zawodowy;
  • Zbuduj z nami plan działania zawodowego.
  • Pozwól nam się wesprzeć w rozwiązaniu problemów utrudniających aktywność na rynku pracy;
  • Zapoznaj się z różnymi narzędziami rynku pracy;
  • Poznaj możliwości skorzystania z różnego rodzaju dofinansowań wspierających aktywność zawodową.

Daj się znaleźć na rynku pracy

Jesteś osoba niepełnosprawną? Chciałbyś uzyskać pomoc doradcy zawodowego, który pomoże Ci rozwinąć skrzydła? Specjalistyczne doradztwo zawodowe jest realizowane od września 2022 roku, zarówno w formule online i/lub na bezpośrednich spotkaniach na terenie województw zachodniopomorskiego, lubuskiego i wielkopolskiego. Dołącz do nas i otrzymaj bezpłatne wsparcie profesjonalnego doradcy zawodowego.

Korzystanie ze wsparcia dotyczy chętnych osób z całej Polski.

Z doradztwa może skorzystać osoba, która:

  • ma udokumentowaną niepełnosprawność;
  • złoży wypełnione dokumenty rekrutacyjne.

Szczególnie zapraszamy osoby, które niedawno otrzymały orzeczenie o niepełnosprawności i potrzebują wsparcia przy reorientacji zawodowej.

Rozpocznij nową drogę zawodową

Zostaniesz umówiony z doradcą zawodowym na pierwsze spotkanie w dogodnym dla Ciebie terminie. Zabierz ze sobą na spotkanie aktualny dokument potwierdzający niepełnosprawność. Spotkania mogą odbyć się stacjonarnie w gabinecie doradcy zawodowego, w formie online lub konsultacji telefonicznej. Jeżeli nie jesteś osobą mobilną, doradca przyjedzie do Ciebie.

Możesz pobrać i samodzielnie wypełnić dokumenty rekrutacyjne lub poprosić o pomoc z doradcę zawodowego.

Dowiedz się więcej na stronie: Doradztwo zawodowe dla osób niepełnosprawnych

Zadzwoń: 533 020 305

Napisz:  doradztwo@cpt.org.pl

W ramach wsparcia dla osób z orzeczeniem o niepełnosprawności przez Stowarzyszenie Czas Przestrzeń Tożsamość możesz również skorzystać z innych instrumentów wsparcia skierowanych do osób z niepełnosprawnościami:

– DOSTĘPNA I ELASTYCZNA DOTACJA;

– ASYSTENT DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ;

– USŁUGI WSPARCIA W RAMACH INKUBATORA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI OzN.

Instrumenty zostały opracowane w ramach projektu “Włączenie wyłączonych – aktywne instrumenty wsparcia osób niepełnosprawnych na rynku pracy” współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, nr POWR.02.06.00-00-0065/19.

Stowarzyszenie Czas Przestrzeń Tożsamość

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies