BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Plakat promujący spotkania animacyjno-inspiracyjne nazywane jako "Śniadanie przy innowacjach". Pod napisem logo Funduszu Europejskiego, flaga Rzeczypospolitej Polskiej, flaga Unii Europejskiej - jako współfinansujących cykl spotkań. Po lewej stronie napisu okrągłe zdjęcie filiżanki na spodku z kawą i z kawałkiem drożdżówki na drugim talerzyku. Nad zdjęciem loga partnerów, w prawym górnym rogu logo inkubatora włączenia społecznego czyli dłoń wskazująca w górę.

Projekt Inkubator Włączenia Społecznego – zapraszamy na spotkania!

Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej im. Jerzego Regulskiego wraz Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Krakowie i Uniwersytetem Jagiellońskim, realizuje projekt Inkubator Włączenia Społecznego.

Celem projektu jest wsparcie i upowszechnienie innowacyjnych pomysłów, które przyczynią się do rozwiązania problemów osób wykluczonych lub zagrożonych wykluczeniem z życia społecznego. Inkubator, utworzony w ramach projektu, jest miejscem, gdzie każda osoba/instytucja mająca pomysł na innowację społeczną, może się zgłosić w celu uzyskania wsparcia i pomocy w rozwoju swojego pomysłu. Projekt zakłada dofinansowanie 60 innowacji społecznych oraz upowszechnienie 6 z nich. Maksymalna kwota grantu  na innowację wynosi 100 000 PLN.

Nabór wniosków na innowacyjne pomysły rozpocznie się w marcu 2021 roku.

Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej im. Jerzego Regulskiego wraz Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Krakowie i Uniwersytetem Jagiellońskim zaprasza wszystkie organizacje zainteresowane projektem i pozyskaniem środków na innowacje na cykl spotkań „Śniadania przy innowacjach”, organizowanych online na platformie zoom.

„Śniadania” są przeznaczone dla osób poszukujących inspiracji do innowacyjnych rozwiązań na rzecz grup wykluczonych/zagrożonych wykluczeniem społecznym. Na spotkania zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby, które działają w obszarze społecznym, reprezentujące NGO, JST, instytucje kultury, edukacji, MŚP, uczelnie, a nawet osoby indywidualne, które mają innowacyjny zmysł!

Obecnie prowadzone są zapisy na spotkanie na 23 lutego 2021 r. o godzinie 10:00 oraz na spotkania marcowe.

W programie spotkania m. in.:

  • „Inkubator Włączenia Społecznego” – informacje o projekcie
  • Możliwości uzyskania dofinansowania w ramach IWS
  • Innowacje społeczne – czym są i czego dotyczą
  • Dobre praktyki z zakresu innowacji społecznych
  • Warsztaty kreatywne dot. myślenia kreatywnego

W celu rejestracji na spotkanie należy przesłać imię i nazwisko uczestnika na e-mail: agnieszka.zanczak@frdl.rzeszow.pl.

Informacja przekazana przez:

FRDL Podkarpacki Ośrodek Samorządu Terytorialnego
ul. Kolejowa 1, 35-073 Rzeszów
www.frdl.rzeszow.pl

www.facebook.com/Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies