BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Cztery dłonie trzymające kolorowe puzzle, napis ProcentujeMY 1% zostawiam w Lublinie

ProcentujeMY – 1 % zostawiam w Lublinie

Urząd Miasta Lublin we współpracy z centrum handlowym SKENDE oraz sklepem IKEA Lublin zaprasza serdecznie do wzięcia udziału w akcjiProcentujeMY - 1% zostawiam w Lublinie”.

To trzecia edycja wydarzenia, które w ubiegłym roku spotkało się z dużym zainteresowaniem, jednak ze względu na COVID-19 nie mogło odbyć się w pełni. Mamy nadzieję, że znów będziecie chcieli Państwo wspólnie z nami zaangażować się w ten projekt.

ProcentujeMY to inicjatywa, dzięki której zachęcamy mieszkańców Lublina aby chętniej oddawali swój 1% podatku dochodowego na organizacje pożytku publicznego (OPP) zarejestrowane i działające na terenie miasta Lublina.

W tym roku dla jeszcze większego wsparcia dla OPP rozszerzona została formuła akcji o konkurs grantowy, w którym do wygrania będą fundusze na realizację celów statutowych organizacji.

Jakie są korzyści dla OPP?
 
Organizacje, które zadeklarują swój udział w akcji ProcentujeMY, będą mogły bezpłatnie:
 • zgłosić się do udziału w konkursie grantowym, w którym do wygrania będą fundusze na realizacje celów statutowych organizacji – nagrody o wartości 1000 zł każda.
 • skorzystać ze szkoleń i warsztatów rozwijających wiedzę i umiejętności przydatne podczas prowadzenia organizacji pożytku publicznego;
 • wziąć udział w kampanii promocyjnej, która odbędzie się z wykorzystaniem kanałów własnych centrum (strona internetowa, media społecznościowe, nośniki reklamowe w centrum – dedykowana promocja NGOs) oraz promocji akcji w mediach lokalnych;
 • zaprezentować mieszkańcom Lublina akcje i inicjatywy, które realizują w ramach działalności;
 • wziąć udział w świątecznym kiermaszu rękodzieła organizowanym 27 i 28 marca;
 • skorzystać z przestrzeni Szwedzkiego Stołu, realizując warsztaty i spotkania lub inne aktywności;
 • skorzystać z przestrzeni SKENDE, do przeprowadzenia publicznej zbiórki na cele związane z realizacją zadań statutowych organizacji.
Szczegółowe informacje na temat udziału w akcji znajdują się w formularzu zgłoszeniowym oraz w regulaminie akcji (linki poniżej):

Zachęcamy także do zgłaszania swoich pomysłów na niestandardowe zaprezentowanie organizacji (np. wystawy). Jesteśmy otwarci na propozycje. 

Co trzeba zrobić, żeby się zgłosić?

Wystarczy do 10 marca odesłać wypełniony formularz oraz niezbędne materiały potrzebne do promocji (m.in. logotyp, zdjęcie) na adres e-mail: procentujemy@skende.pl

W przypadku pytań, prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy z poniżej podanymi osobami.

Osoby do kontaktu:
Joanna Łaska- Jarosz tel. 798 505 862
Katarzyna Kołyga – tel. 508 793 545

Harmonogram akcji:

 • do 10 marca – termin składania zgłoszeń do akcji ProcentujeMY,
 • 15 marca – ogłoszenie konkursu grantowego dla uczestników akcji ProcentujeMY
 • 15 marca – 5 kwietnia – przyjmowane są zgłoszenia do konkursu grantowego,
 • 12 kwietnia – ogłoszenie wyników konkursu,
 • 15 marca – 31 kwietnia – kampania promocyjna na terenie SKENDE i IKEA oraz na www, w mediach społecznościowych organizatora oraz w mediach lokalnych;
 • 15-27 marca – warsztaty dla organizacji. Szczegółowy harmonogram dostępny będzie 10 marca.
 • 27-28 marca – kiermasz rękodzieła

Informacja przekazana przez Zespół SKENDE Shopping

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies