BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Logo z napisem: LFOON to oznacza w skrócie - Lubelski forum Organizacji Osób Niepełnosprawnych

Praktykanci nakręcili filmy o organizacjach

Lubelskie Forum Organizacji Osób Niepełnosprawnych – Sejmik Wojewódzki (LFOON-SW) finalizuje projekt praktyk zawodowych współfinansowanych ze środków Gminy Lublin.

Od kwietnia bieżącego roku grupa praktykantów zbierała materiały o funkcjonowaniu kilku organizacjach mających swoją siedzibę w Lubelskim Centrum Aktywności Obywatelskiej (LCAO).

Następnie ich rolą było przygotowanie krótkich filmów informacyjno-promocyjnych o tych organizacjach. Są to:

W ramach zadania, poza zgromadzeniem dostępnych już informacji nakręcili również wywiady i relacje z wydarzeń organizowanych przez stowarzyszenia i fundacje. Praktykanci samodzielnie stworzyli scenariusze, a następnie zrealizowali też reżyserię i montaż treści. Ze względu na obecność w projekcie osoby niesłyszącej, ważnym elementem ich pracy było przygotowanie pracy lektorskiej Polskiego Języka Migowego i tłumaczenie filmów na język migowy. Od początku był to jednym z priorytetów zespołu. Uczestnicy otrzymali narzędzia pracy i swobodę działania, reszty musieli nauczyć się sami. Udało się. Efekty ich działań niebawem będzie można zobaczyć na stronach wymienionych wyżej organizacji. Materiał będzie też promowany na ekranie medialnym w budynku LCAO.

Przeprowadzone przez LFOON-SW praktyki miały na celu zwiększenie aktywności osób niepełnosprawnych na rynku pracy. Pomogły również realizującym je osobom rozwinąć umiejętności samodzielnego działania, przedsiębiorczości i organizacji pracy. Dzięki temu zyskali wartościowe doświadczenie, przy okazji pomagając organizacjom dotrzeć do szerszego grona odbiorców.

 Krzysztof Matyjaszek

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies