BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Plakat kilometry dobra. Droga układa się w czerwone serce.

Pracowita niedziela i Kilometry Dobra

Prezentujemy kolejną relację ze zbiórki społecznej w ramach Kampanii Kilometry Dobra. Stowarzyszenie PSONI koło w Łęcznej chce wybudować całodobowe mieszkania dla osób niepełnosprawnych. Szacunek wzbudza fakt, że osoby z niepełnosprawnością zanim poproszą o datki, oferują ucztę duchową w postaci inscenizacji teatralnych oraz występów solisty.

W niedzielę 29 kwietnia 2018 r. rodzice, członkowie łęczyńskiego Koła Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, uczestnicy Zespołu „Figiel” prowadzili Kampanię społeczną Kilometry Dobra. Celem której jest zbiórka pieniędzy na Mieszkania Chronione przy naszym stowarzyszeniu.

Są okna kościoła w którym stoją ludzie. Przed oknami stoi baner reklamowy na którym pisze “zostań mistrzem świata w dobroci”i są informacje o wzięciu udziału w tym projekcie.

Dzięki otwartości i zrozumieniu proboszcza parafii pod wezwaniem św. Józefa w Łęcznej księdza kanonika Stefana Misy pokazana została na jednej z mszy świętych inscenizacja pn. „Bezdenna sadzawka” a po trzech innych mszach prowadzona była zbiórka do skarbon „Kilometry Dobra”.

Mężczyzna stojący za ołtarzem. Trzyma w dłoni mikrofon, który przykłada blisko ust.

Liturgię rozpoczął swoim śpiewem solista z WTZ Janowica Łukasz Lisek.

Ksiądz w białej długiej szacie stoi za mównicą. Do ust ma przyłożony mikrofon. Jego twarz jest skierowana przed siebie. Za nim stoją chłopcy w strojach ministrantów. Ręce mają złożone do modlitwy.

Ksiądz Dawid Gawin

Legenda opisuje dawne wydarzenia, ale i dziś możemy spotkać ludzi/osoby podobne do głównej bohaterki jaką była Magda „Niegodziwka”.

Łukasz na Dziękczynienie zaśpiewał specjalnie przygotowaną piosenkę kościelną „Tyle dobrego zawdzięczam Tobie Panie”.

„Tyle dobrego zawdzięczam Tobie Panie,
Wszystko co mam od Ciebie przecież jest,
i to że jestem, że życie wciąż poznaję,
dziś tymi słowy wyrazić wszystko chcę
Ref. Za każdy dzień, za nocy mrok,
za radość mą, szczęśliwy rok,
nawet za chmurne, deszczowe dni,
za wszystko Panie, dziękuję Ci …”

Mężczyzna stojący przy ołtarzu. Ubrany w białą koszulę. Trzyma w jednej dłoni mikrofon, który przykłada blisko ust. W tle za nim, siedzi duchowny w białej długiej szacie wraz z ministrantami.

Łukasz

Ludzie siedzą w ławach kościelnych. Obok nich są także ludzie, którzy stoją. Niektórzy mają złożone dłonie do modlitwy.

Parafianie

Na zakończenie mszy świętej przewodnicząca Zarządu Koła i kierownik WTZ w jednej osobie złożyła podziękowanie dla wszystkich darczyńców, proboszcza za zrozumienie, koncelebrantom za sprawowaną liturgie. Uczestniczki warsztatu przekazały księdzu Dawidowi pracę wykonaną w warsztacie.

Chłopiec wrzuca pieniążęk do pudełka na dary. Dziewczynka wyciąga rękę ku pudełku. W tle ludzie idący deptakiem.

Po skończonej mszy nastąpiła zbiórka pieniędzy do puszek.

Parafianie Parafii świętego Józefa złożyli do puszek kwotę 1519,00 zł.

Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom za dobre serce, które pochyla się nad tymi, którzy potrzebują pomocy, za wrażliwą duszę, która przynagla do czynienia dobra, za bezinteresowną pomoc i życzliwość, serdecznie dziękuję, dziękujemy.

Każdy ma swoją historię życia. Dobrze jest być pogodzonym ze swoją przeszłością, aby z nadzieją żyć teraz i w przyszłości. To otwiera przestrzeń ogromnego potencjału, który jest w każdym człowieku. To historia życia, zabezpieczenie przyszłości, (nadzieja na zabezpieczenie przyszłości swoim dzieciom) stały się motorem do działania dla działaczy stowarzyszenia, rodziców. Patrzenie na każdy nadchodzący dzień z wiarą dodaje sił do działania i podejmowania wyzwań. Tym wyzwaniem dla nas jest plan rozbudowy placówki jaką jest Warsztat Terapii Zajęciowej w Janowicy o całodobowy dom rodzinny. To wyzwanie złożyliśmy w ręce Naszego Ojca Niebieskiego a z Nim wszystko jest możliwe. Wiara czyni cuda i tego się trzymamy.

Stan naszego konta Kilometry Dobra na dzień 02 maja 2018 wynosi 31 708,40 co stanowi 720,65 metrów DOBRA.

Maria Lisek-Zięba

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies