BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Praca wre!

Przełom wiosny i lata to dość intensywny czas pracy w Warsztatach Terapii Zajęciowej, placówki PSONI Koło w Łęcznej.

Prace ogrodowe – Magda i Magdalena z pracowni ogrodniczej

"Nic nie jest podawane na tacy – każdy zawsze trafia na jakieś przeszkody po drodze. Kiedy się pojawią, zastanów się jak je pokonać, a nie myśl o tym, że to już koniec drogi."

Pracownia ogrodnicza dogląda i pielęgnuje ogród warzywny, dogląda też młodych nasadzeń drzewek i krzewów owocowych, które za parę lat będą rodziły pyszne owoce.

Dzięki ich pracy, w pracowni kulinarnej nasi kucharze wykorzystują świeże, dopiero co zerwane warzywa, aby stworzyć przepyszny obiad dla wszystkich warsztatowiczów.

W dniu dzisiejszym w kuchni gotuje się przepyszny barszczyk z botwinki oraz kompot. Z warzyw i owoców powstają także różne przetwory, m.in. soki, kompoty, sałatki i inne. 

Pozostałe pracownie też nie siedzą bezczynnie. W pracowni muzycznej Łukasz pracuje nad nowymi aranżacjami muzycznymi do piosenek „Lipka” oraz „Człowiek z liściem na głowie”.

Zespół Bębnoludy opracowuje nowe utwory m.in. włoskie, węgierskie czy francuskie. Aktorzy z „Figla” postanowili wziąć na warsztat mity greckie i przygotowują spektakl „Edyp”.

Kasia zaś przygotowuje się do recytacji dwóch wierszy – Anny Kamieńskiej i Zofii Nałkowskiej.

Kasia i wiersz Zofii Nałkowskiej

W pracowni plastycznej powstaje różnego rodzaju rękodzieło takie jak mydełka glicerynowe, kule do kąpieli, wyroby z żywicy epoksydowej, gipsu. W ostatnim czasie uczestnicy tej pracowni wykonują obrazy metodą haftu diamentowego. Pracownia ta ściśle współpracuje z pracownią stolarską, w której powstają np. skrzyneczki na klucze, ozdoby do ogrodu, np. drewniane bociany, skrzyneczki na zioła, które później plastycy ozdabiają np. techniką decoupage. 

Tancerze z Figla

Pracownia krawiecka wykonuje różnego rodzaju maskotki, przeróbki oraz projektuje, w ścisłej współpracy z pracownią muzyczną, stroje i scenografię do przedstawień i występów zespołów.

Uczestnicy pracowni poligraficzno-introligatorskiej specjalizują się w tworzeniu kartek okolicznościowych i świątecznych. W najbliższym czasie planują zająć się także produkcją notesików.

Każdy uczestnik zaangażowany jest też w dbanie o wspólną przestrzeń, czyli np. zagrabianie trawy po koszeniu na boisku, dbanie o porządek w altance czy zamiatanie kostki brukowej z kurzu. Jesteśmy tu jak rodzina, pomagamy sobie wzajemnie, żartujemy, pracujemy, aby osiągać dalsze sukcesy.

"Cierpliwość, wytrwałość i pot tworzą niepokonaną kombinację sukcesu."

E. Bojko

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies