BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Baner promujący Powiatowy Jarmark Produktu Lokalnego

Powiatowy Jarmark Produktu Lokalnego – Łęczna 2022

Starostwo Powiatowe w Łęcznej zorganizowało po raz pierwszy Powiatowy Jarmark Produktu Lokalnego.

Wzięli w nim udział rękodzielnicy, koła gospodyń wiejskich, wytwórcy produktów lokalnych, którzy mogli zaprezentować swoje wyroby oraz je sprzedać. W wydarzeniu wzięła udział także TVP3 Lublin.

Warsztaty Terapii Zajęciowej w Janowicy wzięły udział w tym przedsięwzięciu. Na swoim stoisku zaprezentowały wyroby wykonywane przez uczestników WTZ, m.in. podpałka ekologiczna, maskotki, wyroby z żywicy epoksydowej czy przetwory wykonane w naszej kuchni. Dużym zainteresowaniem cieszył się ocet jabłkowy i sok malinowy.

Wśród wystawców znalazły się Koła Gospodyń Wiejskich, m.in. z Ciechanek wraz z #Załogą Czarusia, którzy prowadzili zbiórkę pieniędzy na leczenie chłopca o imieniu Czarek ze swojej miejscowości. Na stoiskach można było skosztować lokalnych wyrobów, w tym wyróżnionych znakiem jakości Markowy Produkt Powiatu Łęczyńskiego.

To wydarzenie dało także możliwość spotkania się z lokalną społecznością, wymianę doświadczeń i pomysłów. Dziękujemy za możliwość prezentacji swoich prac.

Eliza Bojko

Materiał powstał w ramach projektu “Promowanie aktywności osób niepełnosprawnych w różnych dziedzinach życia społecznego i zawodowego” realizowanego w okresie 01.09.2022 – 10.12.2022 r. przez Lubelskie Forum Organizacji Osób Niepełnosprawnych – Sejmik Wojewódzki ze środków Województwa Lubelskiego.

UWAGA: Kopiowanie, skracanie, przerabianie, wykorzystywanie fotografii i tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.niepelnosprawnilublin.pl, w innych mediach lub innych serwisach informacyjnych wymaga zgody redakcji.

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies