BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Na żółtej okładce poradnika tytuł: Niezbędnik koordynatora dostępności. Nad nim jest ikonka . Jest to postać człowieka wpisana w czarny okrąg z białą, a następnie (od zewnątrz) czarną otoczką.

Poradnik na temat dostępności

W celu ułatwienia koordynatorom ds. dostępności pełnienia ich funkcji, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej przygotowało Poradnik zawierający przydatne informacje pomagające w zrozumieniu problemów z  jakimi spotykają się osoby z niepełnosprawnością intelektualną, w spektrum autyzmu i z zaburzeniami psychicznymi.

Poradnik pokazuje również w jaki sposób można lepiej zorganizować przestrzeń publiczną, aby osoby z tego typu niepełnosprawnościami mogły samodzielnie z niej korzystać. Uzupełnieniem Poradnika w wersji pisemnej są wideo-poradniki.

Wszystkie powyższe materiały dostępne są na stronie internetowej Programu Dostępność Plus w zakładkach:  “Koordynatorzy dostępności” – Poradniki, “Multimedia” – Video – poradniki.

Ponadto informacja znalazła się w Aktualnościach na stronie internetowej Programu Dostępność Plus oraz na stronie głównej Ministerstwa.

Wydział Dostępności
Departament Europejskiego Funduszu Społecznego
Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej
ul. Wspólna 2/4
00-926 Warszawa
e-mail: dostepnosc.plus@mfipr.gov.pl
www.mfipr.gov.pl

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies