BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Plakat informacyjny dotyczący zbiórki dla osób po mastektomii, po prawej stronie zamieszczona jest duża różowa wstążka, a w lewym dolnym rogu zdjęcie nici, miarki krawieckiej, szpilek i nożyczek.

Pomóż poprawić jakość życia kobiet po mastektomii!

Komitet Społeczny "Ręce Motyla" zwraca się z prośbą o wsparcie szlachetnej inicjatywy "W Rytm Serca" dedykowanej osobom leczonym onkologicznie, które potrzebują wsparcia w trudnym okresie po przebytej mastektomii.

Chodzi o możliwość podarowania dowolnej ilości tkanin bawełnianych lub  białych nici, które zostaną wykorzystane do produkcji specjalnych rehabilitacyjnych poduszek-serc. Te niezwykłe poduszki są niezbędne dla pacjentek onkologicznych po operacjach mastektomii; są pomocne w procesie rehabilitacji i przynoszą ulgę w codziennym życiu. Wszystkie uszyte poduszki będą nieodpłatnie przekazywane pacjentkom na oddziałach onkologicznych lubelskich szpitali.

Zbiórka jest owocem współpracy z projektem “Serce od Serca”, który inspiruje do działania na rzecz innych i propagowania dobroci w społeczeństwie. Działania te można śledzić na profilu facebookowym Ręce motyla.

Niniejsza inicjatywa jest jedyną w województwie lubelskim. W obliczu braku podobnych działań w naszym województwie, wsparcie jest nieocenione dla osób potrzebujących i ma ogromny wpływ na poprawę jakości życia pacjentek onkologicznych. Podsumowaniem zbiórki będzie “Dzień Matki W rytm serca”, czyli dzień (wyznaczony na 25 maja 2024 r.), w którym chętne osoby (z rodzinami) będą mogły włączyć się w akcję szycia poduszek – serc, które odbędzie się w siedzibie Akademii Akuku.

Zbieramy:

 • tkaniny bawełniane (min. 90×100 cm = 1 serce),
 • nici białe,
 • silikonowe wypełnienie do poduszek (kulka silikonowa)

Przekazanie materiałów:

 • STACJONARNIE:
  • w szkole/przedszkolu Twojego dziecka na terenie miasta Lublin (tylko placówki biorące udział w akcji)
  • w Akademii Akuku ul. Różana 16/1a w Lublinie (tel. 730 730 542).
 • PRZEZ INTERNET:
  1. Zamów w sklepie internetowym.
  2. Wpisz dane Akademii Akuku.
  3. Wybierz wysyłkę do paczkomatu:
   • InPost (LUB20M, Romantyczna 2, Lublin),
   • Allegro OneBox (Pozytywistów 4, Lublin),
   • DHL (Brzeskiej 17, Lublin).

Szczegółowe informacje dotyczące zbiórki można uzyskać pod numerem telefonu: 725 878 043.

Wydział Inicjatyw i Programów Społecznych
ul. Leszczyńskiego 23, 20-068 Lublin
tel.: 81 466 30 50
e-mail: wips@lublin.eu

www.lublin.eu

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies