BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Po akcji „Życie przez całe życie”

W dni 24 marca z okazji Narodowego Dnia Życia, Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem” w Zamościu przy wsparciu Miasta Zamość, Caritas, Młodzieżowego Domu Kultury i 600 wolontariuszy przeprowadziło na terenie miasta Zamość, a także Krasnobrodu, Szczebrzeszyna, Zwierzyńca i Hrubieszowa akcję „Życie przez całe życie”.

Jej celem było zebranie środków finansowych z przeznaczeniem na budowę kompleksu terapeutyczno-opiekuńczego dla dorosłych osób z niepełnosprawnościami „Rodzinny Dom”.

Centrum akcji był zamojski Rynek Wielki, gdzie od godziny 8:00 zorganizowano wspólne śniadanie dla mieszkańców Miasta. Spacerowicze przy pięknej pogodzie mogli nie tylko przekazać datek, ale również skorzystać z mnóstwa atrakcji m.in. Zdrowy Jarmark, kąpiele zamojskich morsów, czy też najnowszy nabytek WORD – symulator dachowania. Można było również dołączyć do bazy potencjalnych dawców szpiku fundacji DKMS, czy też oddać krew w krwiobusie zaparkowanym na płycie rynku. Zorganizowano też plenerowe studio TVP3 Lublin, a relacje pojawiały się na ogólnopolskiej antenie TVP3.

 Całość wydarzeń nakręcał i koordynował ze sceny Dj BartOldie przy wsparciu Barbary Godziszewskiej.

Na scenie jest dwóch mężczyzn. Po lewej stronie gra na gitarze, a po prawej siedzi na krześle a w ręce ma mikrofon.

Kto chciał spędzić czas aktywnie mógł przyjść pokibicować drużynom, które grały w turnieju siatkówki na siedząco, były to drużyny:

  • MKS Padwa
  • KS Hetman
  • Komenda Miejska Policji w Zamościu
  • Komendy Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Zamościu
  • Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Zamościu
  • Urzędu Miasta Zamość
  • Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnych „Krok za krokiem” w Zamościu

Turniej wygrała drużyna Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej.

Ciekawe symulacje zorganizował Środowiskowy Dom Samopomocy „Krok dalej” w Białobrzegach w ramach których można było sprawdzić jak radzą sobie na co dzień ludzie, którzy nie widzą, nie słyszą i nie mówią.

Można było też uczestniczyć w koncertach Borysa Somerschafa w klubie „Kosz” oraz Orkiestry Włościańskiej im. Karola Namysłowskiego w siedzibie orkiestry symfonicznej im. Karola Namysłowskiego.

Grupa osób stoi na scenie. Mają oni w rękach różne instumenty m.in skrzypce, wiolonczele. Mężczyzna na środku trzyma w rękach dużą ramę.

Serdecznie Dziękujemy wszystkim proboszczom, którzy pozwolili przeprowadzić zbiórkę na terenach kościołów.

Dzięki hojności mieszkańców regionu a także zaangażowaniu pracowników placówek Stowarzyszenia na budowę Rodzinnego Domu  zebrano kwotę 78 382,72 zł.

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym

„Krok za krokiem”

w Zamościu

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies