BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Piknik Rodzinny – Otwarte Ogrody

„Piknik Rodzinny – Otwarte Ogrody” odbywający się w Dziennym Ośrodku Adaptacyjnym dla Dzieci i Młodzieży z Niepełnosprawnością Intelektualną w Lublinie to uroczystość o podwójnym znaczeniu: Święto Rodziny oraz Dzień otwarty placówki.

Kobiety siedzą na kocu w parku. Jedna ma w dłoni kartkę inna ma naczynie. W tle chłopczyk siedzący na kocu. Jest słonecznie.

Zebrani Goście: przedstawiciele (pracownicy i uczestnicy) Zespołu Ośrodków Wsparcia w Lublinie, (w strukturze którego funkcjonuje Dzienny Ośrodek Adaptacyjny), Uniwersytetu Medycznego, MOPR w Lublinie, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2, Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych „Integracja”, Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Lublinie, LFOON-SW na czele z Prezes Alicją Jankiewicz, powitani zostali etiudą teatralną „Twój kolor”. Spektakl w wykonaniu uczestników i pracowników Dziennego Ośrodka Adaptacyjnego, seniorów z Centrum Dziennego Pobytu dla Seniorów nr 1, pracowników Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2, studentów Uniwersytetu Medycznego wydziału Pielęgniarstwa, wywołał wiele emocji. Podobna sytuacja miała miejsce po występach debiutującego „Trio”, w składzie którego była mama uczestniczki grająca na pianinie oraz dwóch terapeutów: gitara basowa oraz wokal.

Wyróżniający się rodzice działający na rzecz ośrodka zostali nagrodzeni dyplomami i wyhodowanymi w ogrodzie piwoniami, pozostali uczestnicy spotkania otrzymali przepiękne zakładki do książek.

Zajęcia terapeutyczne z zakresu aktywności sensoplastycznej (dywan sensoryczny, malowanie rękami i nogami, eksperymenty, ćwiczenia z płynem nienewtonowskim, zastosowanie różnorodnych farb na różnym materiale, zabawy materiałem jadalnym o różnej strukturze i fakturze), gastroterapii, hortiterapii, AAC, usprawniania motorycznego i muzycznego przygotowane zostały przez pracowników DOA. Nauczycie z SOSW nr2 stworzyli fotobudkę, pracownicy Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej zaprezentowali literaturę dotyczącą osób z niepełnosprawnością.

Kobiety pozują do zdjęcia. W dłoni trzymają ramkę. Uśmiechają się.

Była również loteria. Uzyskane kwoty przeznaczone zostały na zakup szalupy do remontu z przystosowaniem dla osób z niepełnosprawnością. Goście zostali zaproszeni na bigos i kiełbaski z grilla, a także na ciasto upieczone przez rodziców, seniorów i przyjaciół społeczności ośrodka. Pogoda pozwoliła na zabawę, która sprawiła wiele radości wszystkim obecnym.

Do zobaczenia za rok!

Sylwia Góźdź

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies