BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Baner informujący o Pierwszym Międzynarodowym Kongresie Edukacji Pozaformalnej „Całożyciowa KreAktywność” (I International Non-Formal Education Congress in Lublin „Life-long CreActivity”), fot. UMCS

Zaproszenie do współpracy i uczestnictwa w Pierwszym Międzynarodowym Kongresie Edukacji Pozaformalnej „Całożyciowa KreAktywność” (I International Non-Formal Education Congress in Lublin „Life-long CreActivity”) – Lublin, 12-14 czerwca 2023

Biuro Partycypacji Społecznej Urzędu Miasta Lublin zaprasza w imieniu Organizatorów do współpracy oraz uczestnictwa w Pierwszym Międzynarodowym Kongresie Edukacji Pozaformalnej „Całożyciowa KreAktywność” (I International Non-Formal Education Congress in Lublin „Life-long CreActivity”).

Kongres jest organizowany jest przez Wydział Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Urząd Miasta Lublin oraz Fundację Sempre a Frente we współpracy z Sekcją Pedagogiki Sztuki Komitetu Nauk Pedagogicznych Polskiej Akademii Nauk. Jest skierowany do szerokiego grona osób zajmujących się teorią i praktyką edukacji pozaformalnej, m.in. przedstawicieli organizacji pozarządowych, osób uczących się, kadry nauczycielskiej, pracowników uniwersytetów i innych ośrodków naukowych czy przedstawicieli instytucji kultury.

Kongres odbędzie się w dniach 12 – 14 czerwca 2023 r. na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, ul. Głęboka 43 – 45, w formule hybrydowej (część sesji zostanie transmitowana online). Główne wydarzenia tłumaczone będą na język angielski oraz na Polski Język Migowy. Dodatkowo w ramach wydarzenia zorganizowany zostanie plenerowy hyde park, w ramach którego będzie można zaprezentować swoją organizację. 

Pragniemy stworzyć platformę wymiany doświadczeń i wiedzy w zakresie edukacji pozaformalnej, dlatego zapraszamy do aktywnego wzięcia udziału w kongresie i pokazania Waszych działań na szerszą skalę w ramach międzynarodowego kongresu.

Poniżej przedstawiamy kilka sposobów na współtworzenie programu:

 • Macie ciekawy case do obgadania? Zgłoście go do naszych paneli dyskusyjnych!
 • Chcecie podzielić się wiedzą i know-how? Zaproponujcie zostanie naszym panelistą/naszą panelistką! Zapraszamy osoby chętne opowiedzieć o swoich doświadczeniach, metodach pracy, zrealizowanych projektach czy dobrych praktykach.
 • Pokażcie swoje działania w praktyce w ramach stoiska/leżyska na plenerowym Festiwalu Kultur Pozaformalnych i reprezentujcie swoją organizację podczas miasteczka NGO.
 • Macie pomysł na fajny, 2 godzinny warsztat, który chcielibyście poprowadzić, by podzielić się wiedzą – skontaktujcie się z nami!

W szczególnych przypadkach organizatorzy mogą zapewnić nocleg i dojazd dla osób spoza Lublina.

WAŻNE: Współtworzenie programu konferencji zwalnia z opłaty uczestniczącej (50 zł).

Jeśli zdecydujecie się współtworzyć program Kongresu, nawiążcie kontakt mailowy agata.wiatr@sempre.org.pl lub telefoniczny: 690 008 018 w godzinach pracy biura tj. 11:00-16:00 od pon. do pt.

Jeśli nie chcecie angażować się w tworzenie Kongresu, a po prostu wziąć udział – zapraszamy do rejestracji za pomocą formularzy uczestnictwa.

Formularz zgłoszeniowy

Zgłoszenia udziału w Kongresie przyjmowane są w formule online do 10 maja 2023 r.

Termin uiszczenia wpisowego: 10 maja 2023 r.

Organizatorzy zapewniają: materiały konferencyjne, catering (przerwy kawowe, obiad pierwszego i drugiego dnia, kolacja pierwszego i drugiego dnia), bezpłatne przejazdy komunikacją miejską. Opłata nie obejmuje kosztów dojazdu, noclegów i śniadań. Z opłaty zwolnione są osoby uczące się i studiujące. 

I International Non-Formal Education Congress in Lublin „Life-long CreActivity” to wydarzenie realizowane w ramach inicjatyw związanych z przyznaniem Miastu Lublin prestiżowego tytułu Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023. Kongres skierowany do szerokiego grona osób zajmujących się teorią i praktyką edukacji pozaformalnej, m.in. przedstawicieli organizacji pozarządowych, osób uczących się, kadry nauczycielskiej, pracowników uniwersytetów i innych ośrodków naukowych czy przedstawicieli instytucji kultury.

Cele Kongresu

Najważniejsze cele Kongresu to:

 • międzysektorowa debata nad zakresem, formami oraz funkcjami edukacji pozaformalnej w Polsce
  i na świecie;
 • stworzenie platformy współpracy między podmiotami edukacji pozaformalnej (młodzieżą, uczelniami, organizacjami pozarządowymi, placówkami edukacyjnymi, samorządami, instytucjami kultury) w wymiarze międzynarodowym i lokalnym;
 • wypracowanie rekomendacji dla polityki edukacyjnej;
 • popularyzacja metod edukacji pozaformalnej oraz możliwości ich wykorzystania w praktyce edukacyjnej;
 • prezentacja dobrych praktyk z zakresu edukacji pozaformalnej realizowanej w Polsce i zagranicą.

Agata Cholewa

Urząd Miasta Lublin
Biuro Partycypacji Społecznej

ul. Peowiaków 11, 20-007 Lublin
tel.: +48 81 466 25 65

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies