BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Logo z napisem: Otwórzmy przed nimi życie,.

Pielgrzymujemy w Roku Miłosierdzia Bożego – PSOUU Koło w Tomaszowie Lubelskim

4 czerwca 2016 roku ponad 100 osobowa grupa pielgrzymów uczestniczyła w Pieszej Pielgrzymce Osób Niepełnosprawnych do Krasnobrodu, zorganizowanej przez Duszpasterstwo Osób Niepełnosprawnych i Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Tomaszowie Lubelskim.

Grupa pątników: podopieczni naszego Stowarzyszenia, rodzice i pracownicy placówek, uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, członkowie Stowarzyszenia „Samarytanin”, mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Tyszowcach, Strzelcy z Jednostki Strzeleckiej 2019 w Tomaszowie Lubelskim oraz mieszkańcy miasta, wyruszyli do Matki Bożej Kransobrodzkiej spod kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w Tomaszowie Lubelskim.

Pogoda dopisywała wspólnemu pielgrzymowaniu, okolicznościowe pieśni i wspólna modlitwa dodawała sił. W miłej atmosferze pokonując dystans ponad 18 km dotarliśmy w szczególne miejsce – do Sanktuarium Matki Bożej Kransobrodzkiej, gdzie odbyła się Msza Święta poświęcona rozważaniom na temat 1050 rocznicy Chrztu Polski wpisująca się w przeżywany w Kościele Rok Miłosierdzia. Po jej zakończeniu zmęczeni fizycznie, lecz wzmocnieni duchowo uczestnicy pielgrzymki wrócili do swoich domów. Niektórzy z nich przygotowywali się i wzmacniali swoje siły do uczestnictwa w kolejnym pielgrzymowaniu.

5 czerwca 2016 roku na warszawskich Polach Wilanowskich przed Świątynią Opatrzności Bożej obchodzono Święto Dziękczynienia, które odbyło się pod hasłem: CHRZEST DAREM MIŁOSIERDZIA. Odpowiedzieliśmy naszą obecnością na zaproszenie Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego ks Kazimierza Nycza. Dwadzieścia jeden osób reprezentowało podczas uroczystości Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Tomaszowie Lubelskim. Pątnicy w dziękczynnej pielgrzymce wyruszyli z relikwiami Św. Maksymiliana M. Kolbego z placu Marszałka Józefa Piłsudskiego do Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie, gdzie wzięli udział w Mszy Świętej z udziałem przedstawicieli Episkopatu Polski, zaproszonych gości i pielgrzymów. Podczas tej uroczystej pielgrzymi złożyli Akt Dziękczynienia i Zawierzenia Opatrzności Bożej. Bardziej uduchowieni i silniejsi w wierze wróciliśmy do swojego miasta.

Za zaproszenie na obchody Święta Dziękczynienia organizatorom i gospodarzom serdecznie dziękujemy.

Krzysztof Wiśniewski z osobą wspierającą

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies