BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Performans Filipa Kijowskiego – z tłum. PJM

Galeria Labirynt w Lublinie zaprasza 5 listopada b.r. (piątek)  o godz. 19:00 na performans Filipa Kijowskiego zainspirowany książką Andy Rottenberg „From Poland with Love. Listy do Haralda Szeemanna”.

Wydarzenie będzie tłumaczone na PJM oraz symultanicznie na język angielski. Wstęp wolny

Zdjęcie małego chłopca w przybliżeniu. Kilkuletni chłopiec patrzy przed siebie wprost w obiektyw

Czym dla ciebie jest czułość? – to pytanie Filip Kijowski zadawał przechodniom na lubelskich ulicach. Odpowiedzi zaskakują i wzruszają. W trakcie swojego nowego performansu artysta dzieli się czułością z publicznością oraz zachęca do stworzenia czegoś wspólnego.

Pierwsza odsłona tego działania miała miejsce podczas wieczoru performatywnego na festiwalu Her Docs w Warszawie. Artystę zainspirowała forma książki Andy Rottenberg pt. „From Poland with Love. Listy do Haralda Szeemanna”. – Pisanie do osoby, która już nie żyje wydało mi się czymś niezwykłym i wartościowym. Pomyślałem, że i ja chciałbym napisać do postaci ważnych w moim życiu, tych, które spotkałem, jak i tych, które odcisnęły na mnie piętno w sposób pośredni – opowiada Filip Kijowski.

Tak powstały listy do osób obecnych i nieobecnych: do babci, mamy, do przyjaciółek, choreografki Marthy Graham, poetki Mai Angelou, Raven-Symoné, a nawet do atomówek… Ostatni list napisał do Czułości, którą wyobraził sobie jako kobietę. Wciąż jednak czegoś brakowało. Wtedy zaczął zadawać innym ludziom pytanie o to, czym jest dla nich czułość.

Performansowi Filipa Kijowskiego towarzyszy ruch. Jest on rodzajem dopowiedzenia do słów, post scriptum, które niesie ważną dla obu stron treść.

Wideozaproszenie w języku migowym

Źródło: Facebook Galeria Labirynt

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies