BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Parczew: Właściciel restauracji postanowił pomóc niepełnosprawnym

Okazuje się, że w te mroźne dni jest ktoś, kto potrafi dzielić się z ludźmi, którzy mają nieco ciężej w życiu, ze względu na swoją niepełnosprawność. Ten człowiek to Grzegorz Howorus, właściciel restauracji G.H.otel w Parczewie.

Mimo trudnej sytuacji jaka zapanowała w Polsce, od 18 stycznia 2021 r. przywozi do Caritas Diecezji Siedleckiej Warsztatu Terapii Zajęciowej ciepłą zupę.

– Kolejny dzień pyszna zupa z restauracji G.H.otel rozgrzewa i dodaje sił do pracy. Dziękujemy serdecznie właścicielom i pracownikom restauracji za wielkie serca – czytamy na profilu parczewskiego CDS WTZ w mediach społecznościowych.

Kierownik placówki, Elżbieta Zielińska-Gomółka tłumaczy, że z powodu rekomendacji i obostrzeń związanych z pandemią, Warsztat wstrzymał realizację treningu kulinarnego w pracowni gospodarstwa domowego. Dlatego brak ciepłego posiłku byłby dotkliwy dla uczestników, gdyby nie inicjatywa pana Grzegorza Howorusa.

– Pomysł na rozdawanie zupy dla wszystkich potrzebujących, nie patrząc na ich status społeczny, zrodził się w mojej głowie po ograniczeniu działalności restauracji ze względu na pandemię COVID-19 oraz po informacji w mediach, że do Polski nadchodzą bardzo niskie temperatury poniżej -20 °C – mówi jej właściciel.

Talerz zupy zaofiarował każdej osobie, która się do niego zgłosi. Jest to ten sam posiłek, który zakupują klienci na wynos. Dzięki akcji moce przerobowe kuchni restauracyjnej są dobrze wykorzystane, a pracownicy nadal mogą wykonywać swoją pracę.

Mężczyzna zapowiada, że chce serwować posiłki co najmniej do końca zimy, o ile pozwoli na to sytuacja ekonomiczna jego firmy. Zachęca też innych do podobnych działań, pomimo trudnej sytuacji w branży hotelowo-restauracyjnej.

Galeria zdjęć:

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies