BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Parczew: Warsztaty etnograficzne dla osób z niepełnosprawnościami

Uczestnicy parczewskiego Warsztatu Terapii Zajęciowej, placówki prowadzonej przez Caritas Diecezji Siedleckiej, wzięli udział 6 kwietnia 2022 r. w warsztatach etnograficznych dotyczących Wielkanocy w Powiatowej Bibliotece Publicznej – Centrum Kultury w Parczewie.

Spotkanie, zorganizowane w przepięknej scenerii stylizowanej na domy naszych dziadków, miało przybliżyć zwyczaje i obyczaje związane ze Świętami Wielkanocnymi. Poprowadziły je: Panie Ewelina Rudkowska – dyrektor biblioteki oraz Elżbieta Jarosz – animator kultury, które ubrały na siebie stroje ludowe, nawiązujące do kultury regionu.

Po krótkiej prezentacji omówiono zwyczaje związane z Wielkanocą: tradycję malowania pisanek, święcenia pokarmów, kręcenia palm oraz przygotowywania pokarmów świątecznych.

Na koniec uczestnicy mogli degustować potrawy z koszyczka wielkanocnego.

– Dziękujemy, że mogliśmy wziąć udział w tej podróży sentymentalnej i poszerzyć naszą wiedzę związaną z Wielkanocą – mówi Elżbieta Zielińska-Gomółka, kierownik CDS WTZ w Parczewie.

Galeria zdjęć

EZ-G, AN

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies