BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Logo Stowarzyszenia Krok za krokiem

Pani Prezydentowa Anna Komorowska z wizytą w „Krok za krokiem”

W dniu 14 października 2014 r. podczas wizyty Pary Prezydenckiej w Zamościu, Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za Krokiem” miało ogromny zaszczyt gościć w swojej siedzibie Małżonkę Prezydenta RP Panią Annę Komorowską.

Artykuł pochodzi ze strony Stowarzyszenia Krok za Krokiem:

Pani Prezydentowej towarzyszyła Pani Minister Irena Wóycicka. Wizyta rozpoczęła się od krótkiego spotkania z wychowankami placówek Stowarzyszenia, rodzicami i przedstawicielami kadry kierowniczej. Przewodnicząca Stowarzyszenia Maria Król przedstawiła w skrócie historię powstania naszej organizacji, placówki prowadzone przez Stowarzyszenia oraz założenia zamojskiego modelu zintegrowanego wsparcia osób z niepełnosprawnością i ich rodzin. Na końcu spotkania Pani Prezydentowa pogratulowała wszystkim zebranym determinacji i samozaparcia w dążeniu do celu.

Następnie Pani Prezydentowa odwiedziła klasę II I III , gdzie uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności artystyczne (taniec na wózkach).

Na zakończenie wizyty wszyscy stanęli do pamiątkowej fotografii.

Pani Prezydentowa była bardzo serdeczna i zainteresowana naszymi rozwiązaniami i naszym zintegrowanym modelem wsparcia. Pytała, jak się udało wzorce belgijskie i angielskie przenieść na grunt Polski, czy trudno koordynować takie wieloprofilowe działania, jak dobiera się kadrę, jak współpracujemy z samorządami, itp.

Chociaż była zaledwie godzinę powiedziała, że jest pod wrażeniem tego całościowego podejścia i włączenia rehabilitacji do normalnego życia ucznia w szkole. I że będzie to rozwiązanie promować i dawać na przykład innym.

Przekazała nam prezenty dla dzieci: książki i puzzle oraz piękną srebrną broszę z bursztynem na naszą aukcję charytatywną ODDAM. Obejmie też tę aukcję (12 grudnia) patronatem.

Wizyta była krótka, ale pozostawiła w nas niezapomniane wrażenia.

Zdjęcia można obejrzeć na stronie Stowarzyszenia Krok za Krokiem

Informacja o wizycie znajduje się również na Oficjalnej stronie Prezydenta RP

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies