BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Otwarcie Wypożyczalni Rowerów Trójkołowych w Chełmie

W Chełmie otwarto Wypożyczalnię Rowerów Trójkołowych „Pod Kasztanami”. Rowery są dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością i starszych.

23 maja w Warsztacie Terapii Zajęciowej Ośrodka Pomocy Osobom Niepełnosprawnym przy Parafii Miłosierdzia Bożego w Chełmie, odbyło się uroczyste otwarcie Wypożyczalni Rowerów Trójkołowych „Pod Kasztanami”.

Wypożyczalnia powstała we współpracy z Fundacją Eco Textil – Od Was dla Was, która przekazała w formie darowizny 5 rowerów dostosowanych do używania przez osoby z niepełnosprawnościami oraz starsze. Patronat honorowy nad otwarciem wypożyczalni objęła Prezydent Chełma Agata Fisz.  Uroczyste otwarcie obejmowało również piknik dla uczestników zaprzyjaźnionych z WTZ instytucji i ośrodków.

Rowery mogą bezpłatnie wypożyczać osoby z niepełnosprawnościami oraz starsze z terenu Chełma. Rowery są stabilne, bezpieczne i solidne. Posiadają duży kosz z tyłu na niezbędne drobiazgi. Wypożyczalnia dysponuje rowerami w trzech rozmiarach, dostosowanymi do wagi i wzrostu osoby wypożyczającej. Najmniejszy, dla najmłodszych, na 16 calowych kołach, jest dostosowany do wagi użytkownika max. 80 kilogramowego. Średni, na kołach 20 calowych, do wagi max. 100 kg. Największy, na kołach 24 calowych, wytrzyma nacisk do 120 kg.

W sprawie wypożyczenia roweru można się kontaktować pod numerem telefonu 82 565 67 66, od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 14 lub w siedzibie WTZ przy ul. Lubelskiej 135 E w Chełmie.

Iwona Zieńkowska​

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies