BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Lubelski Urząd Wojewódzki w Lublinie

„Organizacja pozarządowa 2016”

„Sukces wydaje się być

w dużej mierze kwestią wytrwania,

gdy inni rezygnują”

Feather William

Męzczyzna stoi za mównicą. W tle flagi polski.

Wojewoda Lubelski

16 marca 2017 roku w Sali Kolumnowej Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie odbyła się uroczysta gala wręczania nagród w Konkursie Wojewody Lubelskiego „Organizacja pozarządowa 2016”. Sala wypełniona była po brzegi przedstawicielami organizacji pozarządowych z całego województwa lubelskiego. Organizacje pozarządowe województwa Lubelskiego mogły ubiegać się o nagrodę Wojewody przystępując do konkursu. Organizacja mogła sama przesyłać zgłoszenie lub być zgłoszona przez samorząd lub inną organizację. Celem konkursu było: wyróżnienie organizacji pozarządowych, które przez swoje działania aktywizują i integrują środowisko lokalne, kształtują zasady współżycia społecznego oraz poprawiają jakość życia społeczności lokalnej a także wzmocnienie wizerunku organizacji pozarządowych oraz identyfikacja i promocja dobrych praktyk.

Tytuły Laureata „Organizacja Pozarządowa Roku 2016” oraz wyróżnienia przyznane zostały w sześciu kategoriach: bezpieczeństwo, polityka społeczna, edukacja, sport i rekreacja, kultura i dziedzictwo narodowe, profilaktyka i ochrona zdrowia. Uroczystość rozpoczął Wojewoda Lubelski – Przemysław Czarnek witając wszystkich i przedstawiając skład Kapituły konkursowej. Kapituła wyłoniła laureatów konkursu oraz przyznała wyróżnienia w sześciu kategoriach. Laureatami zostali:

  1. w obszarze bezpieczeństwo – Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej Okręg Lubelski;
  2. w obszarze polityka społeczna – Stowarzyszenie Alwernia – Franciszkańskie Dzieło Promocji Młodzieży i Rodziny;
  3. w obszarze edukacja – Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Łęcznej;
  4. w obszarze sport i rekreacja – Radzyńskie Stowarzyszenie na rzecz Osób Niepełnosprawnych Ósmy Kolor Tęczy;
  5. w obszarze kultura i dziedzictwo narodowe – Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość;
  6. w obszarze profilaktyka i ochrona zdrowia – Lubelskie Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia.
Szklana statuetka Laureat konkurs wojewody Lubelskiego.

Ponadto wyróżniono organizacje, które przez swoje działania aktywizują oraz integrują małe lub większe środowiska lokalne, poprawiają ich jakość życia, a także wzmacniają wizerunek organizacji pozarządowych. Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Łęcznej do konkursu zgłoszone zostało przez Gminę Cyców. Pani Marta Kociuba wice wójt Gminy Cyców „kibicowała” nam od samego początku, była też obecna na gali w Sali Kolumnowej Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie.

Ludzie stoją. Mężczyzna pochyla się w stronę drugiego. Drugi trzyma pakunek.

„Prawdziwe bogactwo to nie to, 

ile twoja praca pozwoli ci zarobić, 

ale to, kim cię uczyni”

Pellegrini Pino

Podczas gali prezentowane były prace wykonywane w placówce – Warsztacie Terapii Zajęciowej w Janowicy.

Ludzie stoją na scenie. Niektórzy trzymają dyplomy inni podarunki.

Każdy laureat prezentował działalność swojej organizacji poprzez prezentację slajdów lub króciutkie filmiki. O PSONI Koło w Łęcznej podczas prezentacji slajdów mówiła przewodnicząca Zarządu Koła. Prezentacja zawierała podejmowane działania na przełomie 25 lat działalności koła w Łęcznej, 15 lat działalności WTZ w Janowicy oraz plany na przyszłość.

Każdy laureat otrzymał statuetkę a wyróżnione organizacje pięknie oprawione dyplomy.

Wszystkie zaś zaproszone organizacje otrzymały słodycze, podpałkę ekologiczną wykonaną w placówce Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Łęcznej – Warsztacie Terapii Zajęciowej w Janowicy. Podpałką obdarowany został też wojewoda.

Na stole rękodzieła. Obok baner reklamowy oraz krzesła.

Organizację naszą na gali reprezentowali: przewodnicząca Zarządu Koła – Maria Lisek-Zięba, wiceprzewodniczący- Kazimierz Szul, pracownica WTZ – Eliza Cyfra, zastępca wójta Marta Kociuba.

Jeśli chcesz być tam, gdzie nigdy nie byłeś, musisz iść drogą, którą nigdy nie szedłeś.

Jeśli chcesz osiągnąć to, czego nigdy nie miałeś, musisz robić to, czego nigdy nie robiłeś.

Będziemy robić wszystko aby plany stały się rzeczywistością i nasze działania służyły potrzebującym. Cieszymy się bardzo z otrzymanej nagrody, gratulujemy nagrodzonym organizacjom i dziękujemy Kapitule za. Specjalne podziękowanie składamy Panu Ludwikowi Sikorze.

Maria Lisek -Zięba

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies