BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Wnętrze galerii sztuki o przyćmionym oświetleniu. Na ścianach widoczne są trzy prace artystyczne.

Oprowadzanie po wystawie „Secondary Archive. Women Artists in War” w Galerii Labirynt / z tłum. na PJM [6 lipca]

Galeria Labirynt zaprasza na bezpłatne oprowadzanie po wystawie „Secondary Archive. Women Artists in War”, która prezentuje prace artystek z Ukrainy i Polski. Wydarzenie odbędzie się 6 lipca 2024 roku o godzinie 16:00.

Wydarzenie odbędzie się na parterze galerii, a oprowadzanie będzie tłumaczone na Polski Język Migowy (PJM) Piktogram obrazujący tłumacza języka migowego przez Ewelinę Lachowską. Wstęp na wydarzenie jest wolny, a oprowadzanie poprowadzi Monika Rejman.

Co zobaczysz na wystawie „Secondary Archive. Women Artists in War”?

Ekspozycja „Secondary Archive. Women Artists in War” prezentuje prace artystek z Ukrainy i Polski, które tworzą w cieniu wojny. Wystawa obejmuje szeroki wachlarz form artystycznych, w tym malarstwo, fotografie, wideo, obiekty, płaskorzeźby oraz scenariusze. To niepowtarzalna okazja, aby poznać szerszy kontekst dzieł, zadać pytania i podzielić się własnymi refleksjami.

Kobiety Artystki w czasach wojny – główne tematy i motywy

Wystawa podejmuje wiele uniwersalnych tematów, które dotyczą nas wszystkich. W pracach artystek znajdziemy odwołania do wspomnień o domu i dzieciństwie, znaczeniu ziemi i krajobrazu oraz nowych możliwości praktyk upamiętniania. Ważnym tematem jest również ciało – zniekształcone i zmienione przez wojnę, relacje z własnym ciałem, seks, opieka oraz ciało jako przedmiot wojny.

Polskie artystki, takie jak Magdalena Franczak, Katarzyna Kozyra, Małgorzata Pawlak, Ewa Zarzycka i Marta Zgierska, wchodzą w dialog z ukraińskimi twórczyniami, tworząc wspólną narrację o domu, ciele i ziemi. Dzięki temu możemy zobaczyć głębsze powiązania kultury ukraińskiej i polskiej oraz tendencje w sztuce wschodnioeuropejskiej w podejmowaniu drażliwych tematów.

Źródło: spottedlublin.pl

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies