BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Logo z napisem: Otwórzmy przed nimi życie,.

Olimpiada równych szans

W dniu 28 września 2016 r. Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Milejowie było organizatorem „V OLIMPIADY RÓWNYCH SZANS”. Wydarzenie miało miejsce w Szkole Podstawowej w Łańcuchowie.

„Życie polega na ruchu i ruch jest jego istotą.”

Artuhr Schopenhauer

Uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Janowicy – Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Łęcznej (zmieniona nazwa) brali udział w konkurencjach  sportowych przygotowanych przez organizatora. Impreza dofinansowana była ze środków Województwa Lubelskiego. Celem imprezy było promowanie aktywności fizycznej wśród osób niepełnosprawnych.


Chłopcy trzymają transparent V olimpiada równych szans. W tle siatka sportowa i fragment bramki. Chłopcy są na sali gimnastycznej.

W konkurencjach  sportowych wzięły udział drużyny z: WTZ Janowica, Szkoła Podstawowa w Łańcuchowie, ŚDS Świdnik, ŚDS Milejów, WTZ Mełgiew, ŚDS Sawin, ŚDS Łęczna, WTZ Świdnik, PZAZ Łęczna, POW „Stacja Świdnik 2”, POW „Przystań” Włodawa. Każda drużyna składała się z 5 osób w tym kapitana  drużyny. Skład  naszej drużyny: Magdalena Porębska – kapitan, Daniel Leus, Rafał Kamienobrodzki, Magdalena Kotowska, Katarzyna Piasecka.

Ludzie siedzą na ławce w pomieszczeniu. Objemują sie ramionami. Uśmiechają sie do zdjecia.

Drużynom towarzyszyli kibice – koledzy, koleżanki z macierzystych placówek. Kibice bardzo aktywowali i wspierali drużyny. Naszej grupie kibicowali Weronika Dobosz, Małgorzata Wnętrzak, Waldemar Bronisz oraz Marcin Rutkowski. Doping kibiców miał wpływ na wynik końcowy. Zawody sportowe rozpoczął marsz wszystkich drużyn w koło sali, następnie zostało przeprowadzone losowanie kolejności, w jakiej każda drużyna brała udział w rozgrywkach. Nasz kapitan Magda Porębska wylosowała nr 3. Pierwszą dyscypliną były kręgle fińskie, później bieg przełajowy z kijem hokejowym, rzut do celu oraz bieg z przeszkodami. Najtrudniejszą dyscypliną okazał się dla nas bieg przełajowy z kijem hokejowym, natomiast rzut do celu okazał się trafiony. Uczestnicy mieli za zadanie trafić piłką do kosza, każda osoba po jednym razie. Trzy rzuty były udane. 6 drużyn zajęło pierwsze miejsce w tej dyscyplinie. Po podsumowaniu wyników wszystkich dyscyplin zajęliśmy 6 miejsce.

Mężczyzna trzyma w dłoniach dyplom. Jest na sali gimnastycznej. W tle logo olimpiady.

Po zakończeniu zawodów zostaliśmy zaproszeni na poczęstunek. Następnie wszystkie grupy otrzymały dyplomy, medale i upominki. Uśmiechnięci i zadowoleni wróciliśmy do Warsztatu, zmotywowani do dalszej pracy i pragnieniem zdobycia w przyszłym roku podium.

„Lenistwo to nic innego jak zwyczaj odpoczywania zanim się zmęczysz”

Jules Renard

Sylwia Majcher

M.Lisek-Zięba

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies