BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Po prawej stronie stoi za pulpitem starsza kobieta. Ma ona przy sobie mikrofon na statywie. Za nią stoi dwóch mężczyzn w garniturach.

„O Księżyc Twardowskiego” w Biszczy

16.10.2019 roku odbył się XIII Przegląd Poezji Recytowanej i Śpiewanej Osób Niepełnosprawnych „O Księżyc Twardowskiego” w Biszczy.

Organizatorami przeglądu byli Warsztat Terapii Zajęciowej w Biszczy oraz Fundacja na rzecz osób niepełnosprawnych i potrzebujących „Otwórzmy Swoje Serca w Zamościu”. Celem przeglądu jest propagowanie poezji recytowanej i śpiewanej twórczości ks. Jana Twardowskiego oraz świętego Jana Pawła II wśród osób z niepełnosprawnością oraz promocja ich talentów.

„…szukałem Boga w książkach 
przez cud niemówienia o samym sobie
przez cnoty gorące i zimne (…)
w kościele kiedy nikogo nie było
i nagle przyszedł (…)
i powiedział: nie szukaj
na mnie trzeba czasem poczekać”

„Szukałem” ks. Jan Twardowski

Kobieta stoi przy statywie z mikrofonem. Ma ona rozchylone usta. Za nią wisi napis “O Księżyc Twardowskiego” XIII Przegląd Poezji Recytowanej i Śpiewanej Osób Niepełnosprawnych”.

W przeglądzie wzięli udział przedstawiciele Warsztatu Terapii Zajęciowej w Janowicy, placówki Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Łęcznej, Łukasz Lisek i Katarzyna Kozdra.

Mężczyzna stoi z mikrofonem w ręce blisko twarzy. Przed sobą ma trzy statywy. Za nim jest napis: “O Księżyc Twardowskiego” XIII Przegląd Poezji Recytowanej i Śpiewanej Osób Niepełnosprawnych”.

Przegląd rozpoczął się od uroczystej Mszy Świętej, której przewodniczył ks. Stanisław Budzyński, następnie oficjalnego otwarcia dokonała pani Teresa Irena Jaskulska, która powitała zaproszonych gości, artystów oraz ich instruktorów. Po powitaniu wszystkich zgromadzonych rozpoczął się przegląd w dwóch kategoriach – poezji mówionej i poezji śpiewanej.

Uczestnicy WTZ w Janowicy wzięli udział w dwóch kategoriach. W kategorii poezja recytowana wzięła udział Katarzyna Kozdra prezentując utwór „Wiara, nadzieja, miłość” Aleksandry Dec, zaś w kategorii poezja śpiewana swoje umiejętności przedstawił Łukasz Lisek wykonując utwór „Piastowy syn” Karola Wojtyły, do którego samodzielnie wykonał aranżację muzyczną.

Mężczyzna stoi przed mikrofonem. W ręce ma torbę prezentową. Za nim znajduje się napis częściowo ucięty przez obiektyw “O Księżyc Twardowskiego” XIII Przegląd Poezji Recytowanej i Śpiewanej Osób Niepełnosprawnych”

Za piękne wykonanie utworów, artyści otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Każda placówka biorąca udział w przeglądzie otrzymała nagrodę od jury „oceniającego sercem”.

Na zakończenie przeglądu wystąpił Krzysztof Cugowski, wokalista zespołu Budka Suflera, a akompaniował mu Tomasz Momot.

Starszy mężczyzna po prawej stronie częściowo trzyma kosz, który ma kobieta obok niego. Jest to kosz prezentowy. Mężczyzna po lewej stronie patrzy na kobietę.

Dziękujemy za zaproszenie na to wspaniałe wydarzenie, ogrom przeżyć artystycznych jakich nam dostarczyliście.

„…i budzi się najpierw nadzieja.
Przeciera oczy, świt widzi w ciemności,
woła bardzo głośno wiarę,
by do życia powróciła w radości”

„Wiara, nadzieja, miłość” A. Dec

Eliza Cyfra

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies