"O co chodzi? O tych, którzy nie chodzą" to podsumowanie cyklu spotkań, warsztatów i rozmów z osobami niepełnosprawnymi ruchowo.
To także wernisaż szczególnej wystawy. Zapytaliśmy uczestników projektu „o co chodzi” w ich życiu, co jest dla nich ważne. Na tej podstawie przygotowaliśmy sesję zdjęciową, którą chcemy „zobrazować” te marzenia.
Będą to fotografie autorstwa Sylwii Brzozowskiej (jej portfolio: www.facebook.com/nakolkach).
Termin: 23 września godzina 17:30,
Miejsce: Dom Słów, ul. Królewska 17/Żmigród 1
Uczestnicy projektu:
Kamil – mimo amputacji udziela się, jako sportowiec. Ostatnio wybrał się na rajd rowerowy – 1000 km dla Oskara. Rajd miał charakter charytatywny. Założyciel Fundacji “Krok do marzeń”, działającej na rzecz osób niepełnosprawnych.
Łukasz – lubelski artysta, doktorant. Od jedenastu lat zajmuję się swoją własną, autorską techniką, zwaną „karambolizacja przestrzeni”.
Sylwia – fotografka z pasją, na sesji wystąpiła po obu stronach obiektywu.
Maksymilian – uczeń Zespołu Szkół nr. 13, chce zostać DJ-em; chce pokazać światu, że mimo niepełnosprawności można spełniać swoje marzenia.
Artur – chce zostać marynarzem, lubi statki.
Dominika – kobieta silna, zależy jej na tym, żeby móc samodzielnie funkcjonować.
Magda – przyszła piosenkarka.
“O co chodzi?” to także promocja publikacji, dzięki której poznacie bliżej uczestników naszego projektu.
Gościem specjalnym spotkania będzie Katarzyna Bierzanowska.
Katarzyna jest autorką bloga pelnoprawna.pl, który ma na celu przedstawianie absurdów, z którymi niepełnosprawni mierzą się na co dzień, próbę zmiany rzeczywistości na bardziej przyjazną dla wszystkich i przedstawienie wzorców, z których warto czerpać garściami.
Jak pisze o sobie Katarzyna: “Studentka, tłumaczka, kobieta, córka, siostra, przyjaciółka, obieżyświat(ek), mieszkanka Lublina, okazyjnie Bełchatowa i Warszawy. Aktywna zawodowo, społecznie i kulturowo. Pełnoprawna obywatelka próbująca toczyć walkę z niesprawiedliwością [czyt. z wiatrakami], dyskryminacją i kołtunerią. Chcę znosić tabu, uczyć nieprzymykania oka i reagowania na to, co nie powinno mieć miejsca. Mam pełną świadomość tego, że większość zaniedbań wynika z braku świadomości lub wystarczających informacji, dlatego wychodzę z ofertą. Odrzucenie jej oznacza dyskryminację, na którą nigdy nie miałam zamiaru się godzić.”
Spotkanie poprowadzi reporterka Radia Lublin, Agnieszka Krawiec.