BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Zdjęcie grupowe laureatów nagród miasta lublin w dziedzinie kultury z Prezydentem Miasta Lublin

Nagroda Miasta Lublin za Upowszechnianie Kultury w 2019 dla Pani Magdaleny Gach-Leziak

Dziś Prezydent Miasta Lublin dr Krzysztof Żuk ogłosił laureatów nagród miasta Lublin w dziedzinie kultury.

Są to osoby, których wybitne dokonania w dziedzinie twórczości artystycznej i upowszechniania kultury sprawiły, że Lublin jest dziś miejscem wyjątkowym na kulturalnej mapie Europy i rozpoznawalnym w wielu zakątkach świata. Osoby, które stale przyczyniają się do tworzenia bogatej i różnorodnej oferty kulturalnej naszego miasta.

Nagroda Miasta Lublin za Upowszechnianie Kultury w 2019 roku trafi do Pani Magdaleny Gach-Leziak za wybitną, pełną pasji i zaangażowania działalność na rzecz upowszechniania kultury wśród osób Głuchych oraz edukację włączającą, aktywną pracę na rzecz dostępności kultury dla osób z niepełnosprawnościami, w szczególności za tłumaczenie na Polski Język Migowy wydarzeń kulturalnych organizowanych przez lubelskie instytucje kultury m.in. Galerię Białą, Galerię Labirynt oraz przedsięwzięć organizacji pozarządowych m.in. Fundacji „HerStory” i „Innej Fundacji”, jak również tłumaczenie na PJM wydarzeń organizowanych podczas Festiwalu Kina Kobiet „Demakijaż” i projektu CreArt w ramach programu Kreatywna Europa.

Zródło: www.lublin.eu

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies