BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Plakat promujący nabór

Nabór dla praktykantów do wiosennej edycji Praktykuj w kulturze

Studencie! Absolwentko! Wystartowała nowa edycja programu Praktykuj w kulturze! Jeśli studiujesz kierunek artystyczny, humanistyczny lub społeczny, a przy tym interesujesz się sztuką, kulturą i chcesz zmierzyć się z nowymi projektami, to program Praktykuj w kulturze pomoże Ci osiągnąć postawione cele.

Zacznij od ciekawych praktyk, dzięki którym dowiesz się: 

  • jak działa sektor kultury w Polsce, 
  • jakie są kulisy codziennego funkcjonowania instytucji kultury, 
  • kto, z kim i gdzie – czyli jak projektować działania w branży.

Co będzie Twoim zadaniem? 

  • pomoc w bieżącej realizacji działań instytucji kultury, 
  • praca projektowa, 
  • pogłębianie swoich umiejętności w zakresie komunikacji, organizacji i promocji, 
  • animacja kulturowa, 
  • kontakt z przedstawicielami i przedstawicielkami różnych instytucji kultury w Polsce, a co najważniejsze – rozwój osobisty i zawodowy.

Dlaczego warto? 

Praktykuj w kulturze to ważny krok w świadomym budowaniu ścieżki zawodowej. Po zakończonych praktykach otrzymasz dwa dokumenty: list rekomendujący od instytucji, w której odbędziesz praktyki oraz zaświadczenie od Narodowego Centrum Kultury za udział w projekcie. Ponadto dla praktykantów i praktykantek, biorących udział w programie, uruchamiamy w tym roku indywidualne konsultacje zawodowe, które ułatwią Wam podjęcie dalszych decyzji na rynku pracy.

Jak aplikować? 

Praktykanci i praktykantki mogą się zgłaszać poprzez portal Pracuj w kulturze w zakładce Praktykuj w kulturze – „Szukaj praktyk”, używając przycisku APLIKUJ pod interesującą ich ofertą. 

Zgłoszenie trafia bezpośrednio do instytucji oferującej praktyki. Każdy praktykant, praktykantka może wybrać maksymalnie trzy interesujące go, ją oferty. Może się to wiązać z koniecznością odbycia trzech rozmów kwalifikacyjnych. W trakcie danej edycji można odbyć wyłącznie jedne praktyki. 

Instytucje kultury czekają na Wasze zgłoszenia do 26 lutego 2024. 

Realizacja praktyk odbędzie się w okresie od 27.02.2024 do 30.06.2024. 

Więcej informacji o projekcie znajduje się w zakładce Praktykuj w kulturze oraz na stronie NCK 

Źródło: www.nck.pl

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies