BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Logo z znakiem: Peregrinus

Moja pielgrzymka do Ziemi Świętej

W dniach od 30.09 do 8.10.2013r., uczestniczyłam w pielgrzymce do Ziemi Świętej organizowanej przez Pallotyńskie Biuro Pielgrzymkowo-Turystyczne „PEREGRINUS” w Warszawie.

Wyjazd był zorganizowany dla seniorów i osób o ograniczonej możliwości ruchu. Dlatego zdecydowałam się wziąć w niej udział jako osoba niepełnosprawna, która porusza się z pomocą osoby drugiej. Bardzo się ucieszyłam, że na ten wyjazd zdecydowali się także moi rodzice. Pielgrzymka była bardzo dobrze zorganizowana, uczestniczyło w niej 20 osób, tempo zwiedzania było dostosowane do uczestników, po za tym wszyscy sobie nawzajem pomagali. Trasa naszej pielgrzymki rozpoczęła się od Betlejem, następnie zwiedzaliśmy: Jerozolimę, Galileę, Nazaret, Kanę Galilejską, Górę Tabor, Jerycho, Ścianę Płaczu, Betanię.

W każdym z tych wymienionych miejsc zwiedzaliśmy ważne miejsca związane z narodzeniem Pana Jezusa, życiem Świętej Rodziny, oraz z nauczaniem Jezusa i Jego ukrzyżowaniem. Naszymi atrakcjami były: rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim, picie wina w Kanie Galilejskiej, wyjazd na Górę Tabor, wyjazd kolejką linową na Górę Kuszenia, przejazd i spacer przez Pustynię Judzką oraz kąpiel w Morzu Martwym.

Wróciłam bardzo zadowolona i polecam to biuro turystyczne do zwiedzania i przeżywania miejsc ważnych dla chrześcijan w Ziemi Świętej.

Ewa Kociuba

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies