BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Grupa mężczyzn pozuje do zdjęcia na boisku do piłki nożnej. Sa ubrani w niebieskie koszulki. Obok nich stoją kobiety i mężczyzna.

Młodzi piłkarze Spartana Lublin mistrzami Polski Niesłyszących w piłce nożnej

W dniach 24-26 maja w Raciborzu rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Piłce Nożnej 7-osobowej Mężczyzn do lat 22.

W turnieju wzięło udział 9 zespołów z: Łodzi, Wrocławia, Warszawy, Lublina, Przemyśla, Wejherowa, Poznania, Gliwic i Raciborza. Organizatorem imprezy był Polski Związek Sportu Niesłyszących, zaś gospodarzem i współorganizatorem Szkolny Klub Sportowy Głuchych Odra Racibórz.

W pierwszym dniu zawodów na boisku KS Rafako odbyła się faza grupowa rozgrywek i ćwierćfinały.

 Z trzech grup do ćwierćfinałów awansowało 8 drużyn: z Lublina, Łodzi, Przemyśla, Warszawy, Wrocławia, Wejherowa, Gliwic i Poznania. W drugim meczu na skutek kontuzji z rozgrywek wycofał się gospodarz Odra Racibórz. Do półfinałów awansowały zespoły: Spartan Lublin, ŁKSG Łódź, Niedźwiadek Przemyśl oraz Mazowsze Warszawa. Do finału awansowała drużyna z Lublina oraz Warszawy. O miejsce trzecie na podium walczyły zespoły z Przemyśla i Łodzi. Po zaciętym pojedynku Łodzianie ulegli dobrze dysponowanym w tym dniu zawodnikom z Przemyśla. Emocji nie brakowało w meczu finałowym. Długo utrzymywał się bezbramkowy remis. Pod koniec drugiej połowy celnym strzałem popisał się napastnik Spartana Sebastian Guz i Lublinianie nie pozwolili odebrać sobie zwycięstwa do końcowego gwizdka sędziego.

Na zawodach byli obecni wiceprezes Polskiego Związku Sportu Niesłyszących i jednocześnie trener Spartana pan Wojciech Stempurski, a także trener kadry młodzieżowej Piotr Ożóg. Na ceremonii rozdania trofeów była obecna dyrektor Ośrodka dla Niesłyszących w Raciborzu, pani Agata Tańska. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwała obsługa sędziowska, przygotowaniem i prowadzeniem zajęła się obsługa techniczna, a nad bezpieczeństwem zawodników czuwała obsługa medyczna. Impreza została sfinansowana ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Miasta i Powiatu Raciborskiego. W opinii trenerów i prezesa Stempurskiego zawody były dobrze zorganizowane.

 1. Spartan Lublin
 2. Mazowsze Warszawa
 3. Niedźwiadek Przemyśl
 4. LKSG Łódź
 5. MIG Gliwice
 6. Odra Racibórz
 7. Świt Wrocław
 8. Olimp Wejherowo
 9. Odra Racibórz

Wyróżnienia indywidualne:

 • Najlepszy bramkarz: Mateusz Zakrocki z Warszawy 

 • Najlepszy zawodnik: Sebastian Guz z Lublina 

 • Król strzelców: Jakub Guz z Lublina  – 7 goli

   

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies