BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Plakat promujący wydarzenie o treści: Powiatowa Biblioteka Publiczna-Centrum Kultury w Parczewie Caritas Diecezji Siedleckiej Warsztat Terapii Zajęciowej w Parczewie zapraszają na VI Powiatowy Przegląd Twórczości Artystycznej Seniorów i Osób Niepełnosprawnych 10 lipca 2022 r. o godz. 17:00 w zespole pałacowo-parkowym przy ul. Marii Konopnickiej 1 w Milanowie. W programie: występy zespołów, chórów, solistów, recytatorów z powiatu parczewskiego; przedstawienie grupy teatralnej "GOKTER" z Milanowa.

Milanów: Poznajmy twórczość seniorów i niepełnosprawnych

Występy zespołów, chórów, solistów, recytatorów z powiatu parczewskiego i przedstawienie grupy teatralnej „GOKTER” znajdą się w programie tegorocznego VI Powiatowego Przeglądu Twórczości Artystycznej Seniorów i Osób Niepełnosprawnych w Milanowie.

Twórcze wydarzenie odbędzie się 10 lipca 2022 r. o godz. 17:00 w zespole pałacowo parkowym przy ul. Marii Konopnickiej 1.

Spotkanie organizowane jest przez Powiatową Bibliotekę Publiczną Centrum Kultury w Parczewie oraz Caritas Diecezji Siedleckiej Warsztat Terapii Zajęciowej w Parczewie.

Celem przeglądu jest nie tylko zaprezentowanie twórczości artystycznej seniorów i osób niepełnosprawnych, ale także szukanie inspiracji do tworzenia nowych rozwiązań i pomysłów w pracy artystycznej, rozwijanie pasji, a także szukanie sposobu na wyrażenie samego siebie.

– Sztuka, a w przypadku osób z różnymi niepełnosprawnościami rozumiana jako arteterapia, jest świetną formą, aby dotrzeć do głębi naszych uczuć, emocji. Pomaga nam zrozumieć siebie i otaczający nas świat. Kontakt, z szeroko rozumianą sztuką, działa kojąco na człowieka w każdym wieku. Stąd też szeroki wachlarz prezentowanych na przeglądzie form. To także integracja różnych środowisk, wymiana doświadczeń i aktywnie spędzony czas – mówi Elżbieta Zielińska-Gomółka, kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej w Parczewie.

– Z roku na rok obserwujemy coraz większe zaangażowanie osób biorących udział w Przeglądzie. Wiemy, że sumiennie przygotowują się odpowiednio wcześniej aby zdobyć pierwszą nagrodę w swojej kategorii. A nagrody są kuszące. Wystąpią zarówno zespoły ludowe z terenu powiatu parczewskiego, jak i osoby indywidualne. Po analizie kart zgłoszeń, 10 lipca w Milanowie, wystąpi około 60 osób – mówi Ewelina Rudkowska, dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej – Centrum Kultury w Parczewie

AN

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies