BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Na bieżni jest duża grupa osób. Wszystkie osoby są w pozie poruszania się. Biegną kobiety, mężczyźni, dzieci.

Milanów: Charytatywny Maraton Dobra już za nami!

Biegi, rozgrywki sportowe, aukcja charytatywna i maraton zumby – to tylko część z atrakcji, jakie przygotowała Caritas Diecezji Siedleckiej (CDS) w niedzielę 19 maja 2019 r. na Charytatywnym Maratonie Dobra w Milanowie (woj. lubelskie). Wydarzeniu towarzyszył szczytny cel – zbiórka środków na remont i adaptację zabytkowego budynku po dawnej szkole.

Impreza przyciągnęła na plac przy Gminnym Ośrodku Kultury wielu mieszkańców miejscowości. Pojawili się też m.in. niepełnosprawni uczestnicy CDS Warsztatu Terapii Zajęciowej w Parczewie, pasjonaci sportu z Siedlec, czy Białej Podlaskiej. Pozytywne emocje tego dnia towarzyszyły wszystkim – taka impreza w Milanowie nie zdarza się często.

Formuła Charytatywnego Maratonu Dobra była przemyślana – znalazły się aktywności dla młodszych i starszych. Na początku na scenie z występami artystycznymi zaprezentowały się lokalne grupy, niedługo potem odbyła się aukcja charytatywna oraz bieg integracyjny na 100 metrów dla dzieci, rodzin i osób niepełnosprawnych. Dla bardziej aktywnych były biegi na 5 i 10 kilometrów na trasie Milanów-Wierzbówka. Wśród rozgrywek sportowych można wyliczyć: turniej piłki nożnej o puchar Dyrektora Caritas Diecezji Siedleckiej i turniej piłki siatkowej o puchar Wójta Gminy Milanów. Już na koniec, przed sceną pojawiła się grupa nieco odważniejszych kobiet i mężczyzn, by tańczyć i ćwiczyć zumbę.

Podczas spotkania można było posmakować m.in. ciast i innych słodkości czy barszczu z pasztecikami, które przygotowali: nauczyciele Szkoły Podstawowej i Przedszkola Samorządowego w Milanowie, rodzice uczniów i uczestników WTZ w Parczewie, mieszkańcy gminy oraz pani sołtys. Dzieci pod okiem rodziców zjeżdżały po dmuchanych zamkach i pływały na wodnych pojazdach. Wolontariusze siedleckiej Caritas, ubrani w czerwone koszulki, malowali dzieciom buzie, skręcali balony, prowadzili zabawy i zachęcali do aktywności.

Obecnie trwa liczenie pieniędzy zebranych podczas imprezy. Jej głównym celem było zgromadzenie środków na pierwszy etap remontu i adaptacji zabytkowego budynku w Milanowie. Siedlecka Caritas pragnie tam stworzyć Centrum Aktywności, a w nim Warsztat Terapii Zajęciowej dla osób z niepełnoprawnością i Dom Aktywnego Seniora.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. Artur Jaszczuk – wicestarosta parczewski, Paweł Krępski – wójt Gminy Milanów, Jerzy Szwaj – radny Sejmiku Lubelskiego, Janusz Zieliński – przewodniczący Rady Powiatu, Anna Ignatowicz – kierownik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Parczewie, ks. Sławomir Matejek – proboszcz parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Milanowie. Na wydarzeniu był obecny ks. Marek Bieńkowski – dyrektor diecezjalnej Caritas. Wydarzenie poprowadziły natomiast Elżbieta Zielińska-Gomółka – kierownik Caritas Diecezji Siedleckiej Warsztatu Terapii Zajęciowej w Parczewie oraz Katarzyna Kowalczyk – koordynator Caritas Diecezji Siedleckiej Centrum Wolontariatu w Parczewie.

Organizatorami wydarzenia byli: Caritas Diecezji Siedleckiej, Kilometry Dobra, Gmina Milanów. Patronat honorowy objęli: Paweł Krępski – Wójt Gminy Milanów oraz Dyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej. Patroni medialni: TVP3 Lublin, Katolickie Radio Podlasie, portal podlasie24.pl, Echo Katolickie, Słowo Podlasia, Wspólnota, RadioBiper.

Lista osób nagrodzonych: 

 • Kategoria 100 metrów – grupa młodsza

  1. Filip Drzazga
  2. Mateusz Piątek
  3. Igor Trościańczyk 

 

 • Kategoria 100 metrów – grupa starsza
  1. Anna Piekarska
  2. Julia Witkowska
  3. Monika Włoszek 

 

 • Bieg 5 km – kategoria Kobiet

  1. Julia Ilczuk
  2. Emilia Samorańska
  3. Weronika Protaś  

 

 • Bieg 5 km – kategoria Mężczyzn
  1. Paweł Mierz
  2. Mikołaj Kosowski
  3. Dawid Krępski 

 

 • Bieg na 10 km – kategoria Kobiet
  1. Anna Serwińska
  2. Anna Lisiecka 

 

 • Bieg na 10 km – kategoria Mężczyzn
  1. Marek Arseniuk
  2. Rafał Szafran
  3. Mariusz Lisiecki

 

 • Turniej piłki nożnej o puchar Dyrektora Caritas Diecezji Siedleckiej
  1. LKS Milanów- Juniorzy
  2. Wyższe Seminarium Duchowne Siedlce
  3. Drużyna SATO Milanów

 

 • Turniej piłki siatkowej o puchar Wójta Gminy Milanów
  1. AZ- BUD Komarówka
  2. Grupa Wisznice
  3. LKS Milanów

 

  1. Victoria Parczew (jedyna grupa żeńska)

 

Fotorelacja:

 (KK,AN)

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies