BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Mieszkania treningowe

„Wieczne dzieci” tak często mówi się o osobach niepełnosprawnych intelektualnie i niezależnie od wieku tak właśnie traktuje. A te dorosłe dzieci mają całkiem dorosłe marzenia, chcą pracować, zakładać rodziny, mieszkać samodzielnie.

Chcą mieć prawo do decydowania o sobie w tak podstawowych sprawach, jak podejmowanie decyzji w co się ubrać, co robić, na co wydawać własne pieniądze, z kim się przyjaźnić, spotykać, co zjeść. Niestety z prawa tego bardzo często korzystać nie mogą.

Dzięki realizowanemu przez Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Otwarta Dłoń” projektowi „Mieszkanie treningowe – krok ku samodzielności” osoby niepełnosprawne intelektualnie – uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Muratynie uczą się jak samodzielnie sprostać codziennym obowiązkom, które stawia przed nimi życie. Możliwość doświadczenia samodzielności buduje poczucie wartości, wiarę w siebie i sprawia ogromną radość – pozwala chociaż przez chwilę poczuć się osobami dorosłymi, zdolnymi do samo decydowania.

Marta Gęborys

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies