BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Na pierwszym planie blaszany kogut z Wieży Trynitarskiej, w tle Krakowskie Przedmieście

Miejskie wsparcie ponownie trafiło do organizacji pozarządowych działających na rzecz osób z niepełnosprawnościami

Miasto po raz kolejny przekaże lubelskim organizacjom pozarządowym środki finansowe na wspieranie aktywności oraz rehabilitację mieszkanek i mieszkańców z niepełnosprawnościami.

W tym roku dotacje w łącznej wysokości 135 tys. zł trafią do 9 podmiotów działających na terenie Lublina.

– Kontynuujemy wsparcie dla lubelskich organizacji, z którymi aktywnie współpracujemy na rzecz zapewnienia dostępności różnych sfer życia osobom z niepełnosprawnościami. W tym roku ze wspólnymi działaniami dołączyliśmy do akcji „Lato w mieście”. Z myślą o dzieciach i młodzieży ze specjalnymi potrzebami powstała oferta wakacyjna, w ramach której zaplanowano m.in. warsztaty rękodzielnicze, spotkania z muzyką czy dogoterapię – mówi Anna Augustyniak, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Społecznych.

W ramach miejskiego wsparcia ofertę wakacyjną do akcji „Lato w mieście” przygotowały Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Potrzebujących Wsparcia “Iuvo”, Stowarzyszenie Otwieracz oraz Fundacja Przyszłość bez Barier. Na uczestników czekają m. in.: warsztaty rękodzielnicze, spotkania z muzyką, dogoterapia, wspólne pieczenie pizzy, a także spacery i zajęcia angażujące różne zmysły przygotowane specjalnie dla osób ze spektrum autyzmu.

Dotacje trafiły także na działania przeznaczone dla wszystkich mieszkanek i mieszkańców z niepełnosprawnościami zarówno dzieci oraz młodzieży, jak i osób dorosłych. Wśród nich znalazły się, m.in. spotkania oraz warsztaty nastawione na rozwijanie pasji i zainteresowań, a także zajęcia edukacyjne czy rehabilitacyjne. Zadania te będą realizować Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Lublinie, Stowarzyszenie Rodzin Osób z Zespołem Downa „Ukryty Skarb”, Stowarzyszenie Na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną „Camino”, Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Słoneczko”, Lubelski Związek Inwalidów Narządu Ruchu i Fundacja Działań Edukacyjnych Kreadukacja.

Dodatkowo w ramach miejskich środków, w pierwszą sobotę września, na Czechowie zaplanowano organizację pikniku integracyjnego „Tacy sami”. Wydarzenie skierowane jest do wszystkich najmłodszych mieszkanek i mieszkańców Lublina i ma na celu kształtowanie wśród dzieci i młodzieży pozytywnych postaw wobec osób z niepełnosprawnościami. Podczas spotkania będzie można m.in. wziąć udział w warsztatach plastycznych, w których uczestniczyć będą również osoby z niepełnosprawnością oraz obejrzeć wystawę prac wykonanych przez artystki i artystów z niepełnosprawnościami. O szczegółach poinformujemy odrębnym komunikatem.

Źródło: lublin.eu

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies