BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Międzynarodowy Dzień Inwalidy i Osoby Niepełnosprawnej w Nałęczowie

W dniu 19 kwietnia odbyły się uroczyste obchody Międzynarodowego Dnia Inwalidy i Osób z Niepełnosprawnością. Uroczystość rozpoczęła się modlitwą wraz z księdzem Lesławem Berezeckim i zapaleniem zniczy przy pomniku upamiętniającym Jana Pawła II. Następnie przeszliśmy do Nałęczowskiego Ośrodka Kultury.

Swoją obecnością zaszczyciły nas władze Nałęczowa, oraz dyrektorzy i przedstawiciele lokalnych instytucji, szkół i stowarzyszeń. Wszystkich gości powitały serdecznie pani Magdalena Stasiak Toruń – Prezes Nałęczowskiego Stowarzyszenia Charytatywnego i pani Maria Rzeczyca – Przewodnicząca Oddziału Rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Nałęczowie.

Uroczystość swoimi występami uświetniły dzieci z grupy VI z Przedszkola im. Adama Żeromskiego w Nałęczowie. Dzieci przedstawiły „Piosenkę o godności człowieka” , „Piosenkę o pomaganiu”, oraz wiersz E. Wezner „Wyspa tolerancji.

Grupa dzieci stoi na scenie. Po lewej stronie stoi kobieta przy mikrofonie i w ręce trzyma kartki. Za nią kobieta trzyma duże, kolorowe pudełko.

Grupa teatralna „Maguta” z Warsztatu Terapii Zajęciowej z Poniatowej zaprezentowała spektakl „Sztuka dedukcji”. Grupa „Sympatyczni” z WTZ w Nałęczowie zatańczyła Poloneza, nasz taniec narodowy. Swoim występem zaszczyciła nas grupa teatralna „Misz Masz” ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kęble w spektaklu „Calineczka”. Na zakończenie uroczystości zespół „Vectis” działający przy Środowiskowym Ośrodku Wsparcia „Pinokio” w Poniatowej wykonał utwory „Daddy cool”, „Święty szczyt”, „Chusteczka rock and roll” i „Trzy kolory”. Uroczystości towarzyszyła wystawa twórczości osób niepełnosprawnych.

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies