BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Napis na plakacie: “ Start Lublin”

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Pływaniu

W dniach 15 – 17. 06. 2012r. w Szczecinie odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Pływaniu. Województwo lubelskie reprezentowali zawodnicy Integracyjnego Centrum Sportu i Rehabilitacji „Start” Lublin w nieco odmłodzonym ośmioosobowym składzie: Katarzyna Kowalik, Mateusz Bartnik, Krzysztof Porzak, Ernest Koziński, Arkadiusz Cięszczyk, Michał Daniel, Dariusz Mojek i trener Bartłomiej Jurek.

Największe zwycięstwo odniósł młody bardzo utalentowany zawodnik Mateusz Bartnik, który w swojej kategorii S9 wywalczył złoto na 400 m. stylem dowolnym i brąz na 200 m. również stylem dowolnym. Nasz mistrz już nas do tego przyzwyczaił, że zawsze chce być pierwszy i walczy do końca. Mistrzostwa Polski były dla niego jak najbardziej udane, ponieważ w klasyfikacji końcowej w kategorii s9 uplasował się na 2. pozycji zdobywając srebrny medal. Należy dodać, że dla Mateusza Bartnika zawody te były sprawdzianem przed zbliżającymi się Międzynarodowymi Mistrzostwami Niemiec w Pływaniu, które odbędą się w Berlinie. Z medalem Mistrzostw Polski wrócił również Michał Daniel, który na 50 m. stylem dowolnym wypływał brąz.

Warte podkreślenia jest również to, że młodzi zawodnicy ICSiR „Start” Krzysztof Porzak, Arek Cięszczyk i Ernest Koziński poprawili rekordy życiowe. Życzymy wszystkim zawodnikom, aby dzięki systematycznym treningom, na kolejnych Mistrzostwach pobijali nie tylko rekordy życiowe, ale również rekordy Polski, Europy i Świata, rozsławiając i promując przy tym województwo lubelskie.

ICSiR Strat w Lublinie
Agnieszka Zańko

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies