BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Grafika z tekstem:i internet. Największe badanie potrzeb cyfrowych w historii. Pomóż nam kształtować lepsze, cyfrowe jutro.

Masz 20 minut? Dołącz do badania potrzeb i barier cyfrowych w organizacjach pozarządowych

Cyfryzacja dzieje się na naszych oczach. Równość cyfrowa — świat, w którym każdy ma dostęp do Internetu, narzędzia i umiejętności, aby w pełni uczestniczyć w cyfrowym świecie — zależy od nas wszystkich.

Czy wiesz, że przepaść cyfrowa w Polsce może objawiać się na różne sposoby:

  • W Polsce nawet co 5 obywatel może nie mieć dostępu do sieci. A na całym świecie ta przepaść cyfrowa może dosięgać nawet 5 miliardów osób.
  • 1 na 3 dzieci nie miało możliwości aktywnego udziału w lekcjach online w trakcie pandemii.
  • W trudności w znalezieniu pracy online lub braku odpowiednich cyfrowych kompetencji, które przyczyniają się do pogłębiania ubóstwa.

Fundacja TechSoup od ponad 13 lat wspiera społeczności obywatelskie i organizacje pozarządowe w rozwoju cyfrowym zapewniając im dostęp do nowoczesnych technologii i sprzętu. Dlatego dołączyliśmy do globalnej inicjatywy organizacji Connect Hummanity, która przygotowała 20-minutową ankietę.

Celem badania jest próba zidentyfikowania barier i potrzeb lokalnych społeczności w dostępie do Internetu.

Zwracamy się do Was z prośbą o wypełnienie ankiety oraz jeżeli macie taką możliwość – podzielenie się informacją o niej ze swoją pozarządową społecznością. 

Udział w badaniu jest anonimowy, a wszystkie dane zostaną przedstawione zbiorczo.

Więcej szczegółów na temat badania znajdziecie w naszym artykule.

Magdalena Pieńkowska

Kierownik Programu TechSoup Polska

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies