BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Na zdjęciu zespół „Bębnoludy” stojący na scenie, w tle niebieskie światło.

„Marzenia/Relacje”

Spotkania z Piosenką Nieprzetartego Szlaku to cykliczne spotkania osób niepełnosprawnych w ramach Międzynarodowego Nieprzetartego Szlaku. Festiwal to muzyczna wędrówka, amatorów jak i profesjonalistów.

W programie między innymi zaprezentowały się zespoły „Perły Życia” z Kodnia z etiudą muzyczno-taneczną, występ bębniarski „Bębnoludów” z Janowicy placówki Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Łęcznej. Były również występy solowe artystów, którzy od kilkunastu lat towarzyszą Spotkaniom z Piosenką, jak Łukasza Liska czy Akademii Artystycznej. Na scenie Teatru Muzycznego wystąpiło 14 solistów, jeden duet oraz 8 zespołów z Lublina, Wrocławia, Opoczna, Radomia, Sanoka, Annopola, Biłgoraja.

Tegorocznym motywem XXIV Spotkań z piosenką było hasło „Marzenia/Relacje”.

Na zdjęciu zespół „Bębnoludy” stojący na scenie, w tle niebieskie światło.

Uczestnicy zespołu „Bębnoludy”

Gwiazdą pierwszego dnia był popularny wokalista Łukasz Jemioła.

Pierwszy dzień to obfitość zajęć, odbyły się m.in. różnorodne warsztaty, zajęcia wokalne z Małgorzatą Papiewską artystką chóru, pianistką od lat związaną zawodowo z Teatrem Muzycznym w Lublinie oraz Chórem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego im. Jan Pawła II oraz warsztaty z ruchu scenicznego z Anną Gawędą-Szternal tancerką, aktorką, która prowadzi własne Studio Artystyczne w Krakowie oraz związana jest ze Studium Terapii przez Sztukę Inki Dowlasz i Teatrem Muzycznym w Lublinie.

Drugi dzień festiwalu to występ zespołu instrumentalno-wokalnego – Kapeli Drewutnia z Lublina.

Spotkaniom towarzyszyła wystawa plastyczna finałowych prac Konkursu na Znak Graficzny Cyklu Nieprzetartego Szlaku 2021/2022 RELACJE.

Podczas uroczystości uczestnicy spotkania oprócz wystąpienia na deskach Teatru Muzycznego, mieli możliwość wysłuchania i obejrzenia występów grup artystycznych z placówek w całej Polsce – wszystko to w niezwykłej, zupełnie swobodnej i życzliwej atmosferze. Słuchanie innych to doskonałe uczenie się poprzez obserwację.

Na zdjęciu na scenie Łukasz Lisek w brązowym garniturze

Łukasz Lisek

Pierwszego dnia solista Łukasz Lisek zaśpiewał piosenki „Chcemy ludziom pokój dać” i „Więc wołam do Ciebie Panie”. Uczestnicy wzięli także udział w koncercie Łukasza Jemioły.

Po występach, zespoły udały się na regeneracyjny posiłek w mieszczącej się w budynku restauracji „Za Kulisami”. Po zakończonym posiłku, uczestnicy kontynuowali udział w przygotowanych warsztatach artystycznych. Podczas warsztatów mieli okazję doskonalić posiadane umiejętności wokalne i zdobyć cenne wskazówki i porady do rozwijania swoich talentów teatralnych.

Na zdjęciu zespół „Bębnoludy” porwali publiczność do aktywności utworami „Polka” oraz „Polka spod wody”.

Drugiego dnia, uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Janowicy jako zespół „Bębnoludy” porwali publiczność do aktywności utworami „Polka” oraz „Polka spod wody”.

Uhonorowaniem występów było rozdanie nagród uczestnikom Festiwalu. Każdy otrzymał indywidualny upominek, były okolicznościowe statuetki i podziękowania dla wszystkich.

Dziękujemy organizatorem za zaproszenie, super organizacji XXIV Spotkań z Piosenką, warsztaty do kolejna lekcja jak iść dalej.

Wojciech Czupryn, Maria Lisek-Zięba

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies