BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Plakat promujący wydarzenie Marsz Różowej Wstążki

Marsz Różowej Wstążki w Lublinie

Prezydent Miasta Lublin serdecznie zaprasza do udziału w "Marszu Różowej Wstążki", który odbędzie się w Lublinie w dniu 9 września 2022 r. (piątek) o godz. 14:30.

Akcja organizowana jest przez Urząd Miasta Lublin przy współpracy z Lubelskim Stowarzyszeniem Amazonek.

Uroczysty przemarsz rozpocznie się o godz. 14:30 na Placu Króla Władysława Łokietka, a zakończy na Placu Litewskim.

Główną ideą Marszu Różowej Wstążki jest popularyzowanie wiedzy o raku piersi, okazanie wsparcia kobietom w walce z chorobą nowotworową i zachęcanie ich do wykonywania regularnych badań mammograficznych.

Podczas spotkania będzie można zapisać się na badanie mammograficzne oraz skorzystać z oferty przygotowanej przez podmioty medyczne na Placu Litewskim.

Szeroką ofertę badań profilaktycznych zaprezentują: Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli, Centrum Medyczne Sanitas, Centrum Medyczne Luxmed, Instytut Medycyny Wsi.

Ofertę wsparcia dla kobiet borykających się z problemem raka piersi zaprezentują sklepy medyczne Medicus i Pofam. Podczas spotkania zaprezentują się także firmy wspierające aktywnie profilaktykę raka piersi tj., firma AVON oraz Oriflame.  Będzie można także porozmawiać z członkiniami Lubelskiego Stowarzyszenia Amazonek.

W tym roku w Marszu będą po raz pierwszy uczestniczyć także zawodniczki z Lubelskiego Klubu Sportowego Amazonki Budowlani Lublin. Całość wydarzenia wzbogacona zostanie oprawą muzyczną w wykonaniu Zespołu „Sławiniacy”.

Program:

14:30

  • Zbiórka uczestników Marszu przed Ratuszem – Plac im. Króla Władysława Łokietka 1,
  • Powitanie uczestników Marszu Różowej Wstążki oraz okazjonalne wystąpienia,
  • Przemarsz w korowodzie na Plac Litewski.

14:45 – 17:00

  • Zapisy na badania mammograficzne,
  • Bezpłatne badania profilaktyczne, konsultacje i porady,
  • Punkty informacyjne i edukacja prozdrowotna,
  • Występy artystyczne

Zapraszamy do udziału w Marszu.

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies