BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Ksiądz stoi przed ołtarzem. W tle ołtarz. W tle kobieta siedząca w ławce.

Majówka z Kilometrami

3 maja 2019 r. to dla uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Janowicy Majówka z Kilometrami Dobra.

Zespół artystyczny „Figiel” i solista Łukasz Lisek tego dnia prezentowali program artystyczny w Kościele Parafialnym pod wezwaniem Matki Bożej Królowej Świata w Nadrybiu. Otwartość księdza proboszcza Michała Surowca pozwoliła na dwukrotną prezentację legendy łęczyńskiej pn. ”Bezdenna sadzawka” po zakończonej liturgii. Przed rozpoczęciem liturgii Łukasz Lisek zaśpiewał pieśni: Ani brat mój ani siostra, Tłumy serc, Trzeba chodź jeden raz, Tyle dobrego Panie.

Przyjemnie było patrzeć jak Parafianie z zaciekawieniem oglądają prezentowaną pantomimę a na zakończenie nagradzają występujących gromkimi brawami. Komentarze jakie dało się słyszeć zachęcają do kolejnych wyzwań. Bardzo nas cieszy fakt, że wierni pozostali po mszach by obejrzeć prezentację i wysłuchać śpiewu. Parafia w Nadrybiu jest bardzo blisko położona od Warsztatu. Uczestnicy WTZ uczestniczą w wielu liturgiach i często są odwiedzani w placówce przez proboszcza.

Na pamiątkę tej liturgii na ręce proboszcza przekazana została praca wykonana w Warsztacie – „Anioł Dobroci”, tak podziękowali uczestnicy WTZ Parafianom i Proboszczowi za ich otwartość i dobroć serca.

Dzięki ofiarności obecnych na mszach świętych Parafian, zebraliśmy do puszek 858,00 zł i 50 dolarów. Dziękujemy Proboszczowi i wszystkim darczyńcom za – 19,5 metr Dobra. 

”Postęp zaczyna się od wiary, że to co jest potrzebne, jest możliwe”. 

Bardzo wierzmy, że dom powstanie, jest potrzebny. Obejrzeliśmy już funkcjonujące takie domy w Polsce prowadzone przez różne organizacje. Rodzice w każdej chwili mogą odejść do wieczności. Dziś staramy się zrobić wszystko aby uspokoić zatroskanych o własne dzieci.

3 maja to święto kościelne, święto Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, które obchodzone jest od 1920 roku. Ma ono upamiętniać złożone przez Jana Kazimierza śluby lwowskie, podczas których powierzył Polskę pod opiekę Maryi.

W tak uroczystym dniu prosiliśmy Matkę Bożą o pomoc w realizacji naszego celu jakim jest rozbudowa obecnej placówki (Warsztatu) o mieszkania dla osób z niepełnosprawnością.

Miesiąc Maj dla uczestników Warsztatu będzie bardzo pracowity. W ramach prowadzonej Kampanii Społecznej – Kilometry Dobra zaplanowanych jest wiele występów artystycznych w kościołach i szkołach. Najbliższe w Kościele w Zezulinie, w szkołach w Milejowie i Urszulinie, w GOK w Puchaczowie a ponadto zespół weźmie udział w festiwalach i przeglądach.

„Nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć.
Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić.
Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem.”

Prosimy Was przyjaciele o pomoc i wsparcie. Dołącz do nas i wspomóż nas dowolną kwotą.

Konto na które można wpłacać środki finansowe wspierając nasz cel: 
  BS Łęczna 41 8693 0006 2001 0000 3812 0001 

Wpłaty można też dokonywać poprzez https://kilometrydobra.pl/ pod nazwą Łęczna. 

W chwili obecnej mamy zebraną kwotę 
28 863,07 zł. (stan na 04.05.2019) czyli 655,98 Metrów Dobra. 

3 maja to Święto Konstytucji nazywane także Narodowym Świętem Trzeciego Maja. Święto obchodzone jest w ramach upamiętnienia uchwalenia Konstytucji 3 maja w 1791 roku. Była to pierwsza w Europie i druga na świecie ustawa regulująca ustrój prawny państwa.

Maria Lisek-Zięba
Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies