BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Grupa osób stoi przed figurą św. Antoniego na środku jeziorka. Wszyscy pozują do zdjęcia.

Magiczne Ogrody

W dniach 26-30 czerwca podopieczni Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Słoneczko” odbyli wakacyjny wypoczynek w Suścu. Wyjazd był wspaniałą okazją do poznawania najpiękniejszych zakątków Roztocza. Uczestnicy zwiedzili Radecznicę, Krasnobród, Tomaszów Lubelski, a także uczestniczyli w rekonstrukcji Bitwy pod Osuchami – największej bitwy partyzanckiej na ziemiach polskich podczas II wojny światowej. Wieczory spędzali na kąpielach w basenie, co umożliwił im Pensjonat „Sosnowe Zacisze” w Suścu. Kilkudniowe wyjazdy zawsze są dobrą okazją do nabywania samodzielności i usprawniania sfery komunikacyjnej, społecznej i emocjonalnej.

2 lipca podopieczni oraz przyjaciele Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Słoneczko” wybrali się na wycieczkę do Magicznych Ogrodów. Wkroczyli do prawdziwie bajkowego świata, pełnego magii i czarów. Magiczne Ogrody są miejscem sensorycznym, a więc takim, które oddziałuje na wszystkie zmysły. Pobyt w parku to także doskonała okazja do rozwinięcia wyobraźni. Wszystkie atrakcje budują pewność siebie i wzmacniają poczucie własnej wartości. Uczestnicy wycieczki mieli okazję rozwinąć kompetencje społeczne poprzez kontakt z innymi ludźmi. Wyjazd zorganizowany został w ramach projektu „Aktywność=samodzielność” finansowanego ze środków Miasta Lublin.

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies